Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti 200 poliitiku saun Käsmu sadamas on jätkuvalt keskkonnaameti menetluses

19.07.2023
Tarmo Tamm

Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Tarmo Tamm (Eesti 200) esitas Käsmu sadamasse Lahemaa rahvuspargi piiranguvööndisse püstitatud ujuvsauna kohta keskkonnaametile kõik vajaminevad dokumendid, menetlus jätkub, kirjutab Postimees.

Tammega seotud MTÜ-l Käsmu Majaka Sadam oli 17. juulini aega, et esitada keskkonnaametile sauna piiranguvööndisse ülespanekuga seotud dokumentatsioon, muidu oleks amet nõudnud sauna kõrvaldamist või teinud trahvi.

Keskkonnaamet kinnitas, et ettevõte saatis eile keskkonnaametile nõutud dokumendid ja edasised otsused selguvad haldusmenetluse käigus.
Postimees kirjutas 2. juunil, et Tamm ei vaevunud enne sauna tellimist uurima, kas rahvuspargis tohib mereranda sauna püsti panna. Moodulsaun viidi Käsmu mullu aprillis ja siis küsis Tamm keskkonnaametilt saunaprojekti kohta seisukohta, kuid sai mais keelduva vastuse.

Äripäeva andmeil palus Haljala vallavalitsuse ehitusspetsialist sauna kui ebaseadusliku ehitise sealt minema viia. Mullu augustis toodi saun tagasi ja paigaldati kalda äärde merre ujuvpontoonidele.

Keskkonnaameti hinnangul on ka mere piiranguvööndis kaitse-eeskirja järgi hoone püstitamine keelatud.

 

Allikas: BNS