Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti “ämbris” välispoliitika: pärast Talibani kiitmist piirilepe hübriidsõdade eksperdi Venemaaga

13.11.2021
Välisminister Eva-Maria Liimets kordas taas valitsuskoalitsioonile omast väidet sõjalisest konfliktist Ukrainas.
© Uued Uudised

Välisminister Eva-Maria Liimets lisas oma Talibani-kiitmisele järjekordse välispoliitilise fiasko, algatades just Valgevene hübriidsõja tipus piirileppe sõlmimise Venemaaga, mis tekitab hämmastust väga paljudes.

Kahe päeva eest küsis portaal Uued Uudised, et kas Kaja Kallase valitsus pakub Putinile altkäemaksu piirilepingu näol ja nüüd vahendab ka Postimees arusaamatust, miks sellega just Valgevene hübriidsõja ajal välja tuldi.

Välispoliitika eksperte hämmastab välisministeeriumi kodulehel olev info, et ajal, kui Valgevene korraldab hübriidrünnakut naabermaade piiridele, ollakse meil valmis Eesti-Vene piirlepingute ratifitseerimisega edasi liikuma, kirjutab Postimees.

Kohtumisel venelastega arutati ka Eesti-Vene piirilepinguga seonduvat ning Eesti olevat nüüd valmis lepingute ratifitseerimisega edasi liikuma.

Politoloog Karmo Tüür ütleb, et praegu ei ole mingit põhjust piiri pärast rohkem muretseda kui mistahes muul ajal. Ta toob näitena Poola-Valgevene piiri, mis on 1950. aastast on olnud tema sõnul muutumata, kuid see pole midagi Valgevene poolele tähendanud.

Venemaa ekspert Raivo Vare tuletas meelde, et praegune välisminister lubas juba kevadel piirilepingu sõlmida, kui Venemaa on selleks valmis. Kuid ka Varele jääb arusaamatuks, millest praegu läbirääkimised käivad.

Endine välisminister, Isamaa liige Urmas Reinsalu arvab, et Venemaa mängib Eestiga ja tahab meid liitlaste ees naerunumbriks teha.

Reinsalu selgitas, et piirilepinguga tegelemiseks ja läbirääkimisteks pole praegusest halvemat ajastust ja jaburamat konteksti, kui samal ajal käivad Valgevenest Venemaa mahitusel hübriidrünnakud meie naabrite vastu ja need ähvardavad ka Eestit. Valitsusel puudub tema arvates nii poliitiline juhtimine kui ka elementaarne poliitiline kõrvakuulmine, selliste asjadega praegusel ajal lihtsalt ei tegeleta.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige ja parlamendi riigikaitsekomisjoni liige Enn Eesmaa tuletab meelde, et Valgevene hübriidsõja taga on ikkagi seesama Venemaa.

Allikad: BNS, Postimees

Loe ka Kas Kaja Kallase valitsus pakkus Putinile piirilepet altkäemaksuna migrandisurve ärajätmiseks?