Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti ametkonnad üritavad igal sammul midagi salastada. Kliimaministeerium jäi sel korral vahele

17.11.2023
Stalini vuntse võib üha sagedamini märgata Eesti riigi totalitaristlikumaks muutumises koos tsensuuri- ja koputamisseaduste ning salastatusega.
© Scanpix

Eesti riigis kipuvad asjad üha totalitaristlikumaks muutuma: menetluses on koputamis- ja vaenukõneseadus ning salastatuse suurendamine on juba avalik saladus, kusjuures äsja tehti uus katse.

ERR kirjutab: “Kliimaministeerium saatis oktoobri lõpus justiitsministeeriumile ettepanekud avaliku teabe seaduse muutmiseks, soovides suuremaid võimalusi dokumente salastada, kuid pärast teema kajastust meedias saatis ministeeriumi kantsler Keit Kasemets uue kirja, kus palus eelnevaid ettepanekuid siiski mitte arvestada.

ERR kirjutas kolmapäeval, et ministeeriumide ettepanekutest avaliku teabe seaduse muutmiseks ilmnes laialdane soov piirata avalikku ligipääsu teabele ning laiendada võimalusi dokumente huviliste eest sulgeda. Teiste seas olid ka Keit Kasemetsa allkirjastatud kliimaministeeriumi ettepanekud.”

See juhtum näitab selgelt, kuidas ametkonnad püüavad avalikku infot salastada, kuid kui nende soovid avalikuks saavad, siis tehakse kiire tagasipööre. Poleks see lugu meediasse jõudnud, oleks kliimaministeerium ehk saanud midagi salastada sedavõrd tundlikus valdkonnas nagu kliimameetmed.

Totalitarism ei peitu ainult Gulagis või Stalini vuntsides, seda esineb üha rohkem ja varjatumalt ka ülereguleeritud ja ärasalastatud ühiskondades, sealhulgas ka Lääne nn liberaalsetes demokraatiates.

Eesti üks halenaljakamaid salastatusi on Liina Kersna testihanke dokumentide peitmine – eksministrit pole 75 aasta pärast ilmselt enam elavate kirjas, kui tema tegudelt pitser maha murtakse.

Uued Uudised