Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti au ja uhkus osutus rehepapiks

28.09.2021
Wise
© Scanpix

Briti maksu- ja tolliamet (HMRC) määras Londonis tegutseva eestlaste au ja uhkusele finantsettevõtte Wise asutajale, maailma rikkaimale eestlasele Kristo Käärmannile 365 651 naelsterlingi (428 063 euro) suuruse trahvi maksurikkumise eest. Karistus võib ohustada Käärmanni positsiooni Wise’i tegevjuhina.

Trahvi määramine tähendab, et ameti hinnangul esitas Käärmann HMRC-le tahtlikult ebakorrektsed dokumendid, ei täitnud sihilikult maksuameti informeerimise kohustust või eksis kas käibemaksu või aktsiiside tasumisel, vahendab ERR Briti ajalehte The Telegraph.

Karistus puudutab Käärmanni 2017-2018. maksuaasta 720 495-naelast deklaratsiooni.

Käärmann juhtis Wise’i (varasema nimega Transferwise) aktsiate emiteerimist Londoni börsil sel aastal, mis oli tänavune suurim tehnoloogiafirma turuletulek Londonis. Ettevõtte väärtuseks hinnatakse hetkel 11,3 miljardit naela (13,2 miljardit eurot).

Õigusekspertide hinnangul võib Käärmannile määratud karistus tähendada seda, et ta on läinud vastuollu börsireeglitega, mille kohaselt ei tohi ettevõtte juhil olla konflikte võimude, ettevõtte omanike või teiste isikutega.

Käärmann võib ka sattuda küsimuste alla, kas ta on sobiv isik finantsettevõtte tippjuhi kohale, märgib The Telegraph.