Eesti Ekspress: Isamaa suurrahastaja tõmbab Eesti poliitika niite

Eesti,
©Uued Uudised
Isamaa

Eesti Ekspress avaldas uurimuslood end varju hoidvast ettevõtjast Parvel Pruunsillast, kes on Isamaa liikmena tuntud ka kui Isamaa suurtoetaja ning seeläbi ka tõusnud Eesti poliitika keskseks niiditõmbajaks. „Ta valib, rahastab ja edutab poliitikuid, toidab lobiühinguid ja survegruppe ning vormib Eestit oma meele järgi,“ kirjutab ajaleht.

Leht kirjutab, et ta on saavutanud pretsedenditu mõju ühes valitsuserakonnas, mis oma unikaalse positsiooni tõttu dikteerib ka kogu praeguse valitsuse poliitikat. Isegi mainitakse, et ministrikohti on võimlik estis osta. Jutt on Isamaast.

„Olgem ausad. Pruunsild pani uue valitsuse kokku. Tema ideed võitsid seal,“ ütleb üks Isamaa eksminister ajalehele.

„Ärge uskuge Ekspressi lugu, uskuge mind. Uskuge seda, mida ma räägin erakonna esimehena. Mina tean, kuidas erakonnas poliitikat tehakse,“ tõrjus seda kõike Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder Delfi saates, kus tuli jutuks Eesti Ekspressis ilmunud uurimus ärimees Parvel Pruunsilla mõjust ja sidemetest.

 

Loe lisaks:

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120044834/ekspressi-uurimus-tal-on-aega-voimu-ja-raha-kuidas-pururikkast-pankurist-sai-eesti-poliitika-suurim-doonor-ja-mojukaim-mees

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused