Eesti Ekspress laimab Sinise Äratuse liiget

Eesti,
- Updated
©Kuvatõmmis
Eesti Ekspress on pildikujunduses omavoliliselt ja pahatahtlikult kasutanud Sinise Äratuse pilti.

EKRE noorteühendus Sinine Äratus teatab, et Eesti Ekspressi poolt ühenduse liikme foto kasutamine väidetavast terroriorganisatsioonist kõnelevas artiklis on sügavalt eksitav ja ebaeetiline.

Kolmapäeval ilmus Eesti Ekspressis Mikk Salu artikkel “Kes on Komandör? Kapo tabas vägivaldse natsiorganisatsiooni eestlasest juhi”, mis kasutas illustratiivse materjalina Sinise Äratuse liikme Rasmus Lukmani fotot, mis oli välja lõigatud Sinise Äratuse Facebooki-lehel avaldatud lasketiiruõhtu pildilt. Artiklist endast ei ilmnenud mingit seost Sinise Äratuse ja artikli teemaks olnud grupeeringu vahel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sinine Äratus on alati seisnud vastu terrorismi kasutamisele poliitilise võitluse vahendina ja põlgab igasuguseid katseid vägivaldsel moel Eesti Vabariigi põhiseaduslikku riigikorda muuta.

“Kuna artiklis kasutatud foto oli silmnähtavalt äratuntav osa meie ürituse fotost, palusin selgitusi artikli autorilt, kes keeldus neid andmast ja ka pilti eemaldamast,” teatab Sinise Äratuse esimees Helen Rebane. “Ekspressi peatoimetaja pole samuti minu arupärimesele vastanud. Pilt on ära tuntud juba ka välismaistes antifa foorumites ja see seab ohtu meie liikmed, kes pole antud artiklis kirjeldatud organisatsiooniga seotud.”

“Minu pildi kasutamine Ekspressi artiklis on pahatahtlik laim, mis kahjustab mu mainet,” ütleb Rasmus Lukman. “Esimese sammuna olen valmis enda õiguste kaitseks pöörduma Pressinõukogusse.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused