Eesti Ekspress laimab Sinise Äratuse liiget

Eesti,
- Updated
©Kuvatõmmis
Eesti Ekspress on pildikujunduses omavoliliselt ja pahatahtlikult kasutanud Sinise Äratuse pilti.

EKRE noorteühendus Sinine Äratus teatab, et Eesti Ekspressi poolt ühenduse liikme foto kasutamine väidetavast terroriorganisatsioonist kõnelevas artiklis on sügavalt eksitav ja ebaeetiline.

Kolmapäeval ilmus Eesti Ekspressis Mikk Salu artikkel “Kes on Komandör? Kapo tabas vägivaldse natsiorganisatsiooni eestlasest juhi”, mis kasutas illustratiivse materjalina Sinise Äratuse liikme Rasmus Lukmani fotot, mis oli välja lõigatud Sinise Äratuse Facebooki-lehel avaldatud lasketiiruõhtu pildilt. Artiklist endast ei ilmnenud mingit seost Sinise Äratuse ja artikli teemaks olnud grupeeringu vahel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sinine Äratus on alati seisnud vastu terrorismi kasutamisele poliitilise võitluse vahendina ja põlgab igasuguseid katseid vägivaldsel moel Eesti Vabariigi põhiseaduslikku riigikorda muuta.

“Kuna artiklis kasutatud foto oli silmnähtavalt äratuntav osa meie ürituse fotost, palusin selgitusi artikli autorilt, kes keeldus neid andmast ja ka pilti eemaldamast,” teatab Sinise Äratuse esimees Helen Rebane. “Ekspressi peatoimetaja pole samuti minu arupärimesele vastanud. Pilt on ära tuntud juba ka välismaistes antifa foorumites ja see seab ohtu meie liikmed, kes pole antud artiklis kirjeldatud organisatsiooniga seotud.”

“Minu pildi kasutamine Ekspressi artiklis on pahatahtlik laim, mis kahjustab mu mainet,” ütleb Rasmus Lukman. “Esimese sammuna olen valmis enda õiguste kaitseks pöörduma Pressinõukogusse.”

6 commentsOn Eesti Ekspress laimab Sinise Äratuse liiget

 • Avatar

  Aga mida oodatagi Eesti Ekspressilt, lehelt mis kuulub süüdimõistetud lapsepilastaja Kaur Hansoni “kaasvõitlejale!” Hans H. Luigele?

  Tegemist on satiiriga, seega Hans H. Luike võib lapsepilastamisega seostada niipalju kui kulub. Ta ise leiab, et see on ok. Ja vist ka tõsi 😀

 • Avatar

  Ega taoline sitaga loopimine enne ei lõpe kui keegi kõvasti haiget saab.

 • Avatar

  Aga mul on 17 lehekülge pikk nimekiri Eesti inimestest kes on seotud Antifaga, ossa raks kus seal oleks alles uurimist, seal on nii Delfi ajakirjanikke, ülikoolide professoreid kui ka reformi, sotside ja keskerakonna poliitikuid.

 • Avatar

  See on imeilus foto! Milline kaunis rahvuslik atribuutika! Kui kaunis eesti keeles plakatid! Jõudu Eesti patriootidele eesti rahva, keele ja kultuuri kaitsmisel! Kuhu me küll teieta jõuaks!

 • Avatar

  küllap sellepärast, et Aljoha on venelaste hulgast ka välja visatud. Ta on kodudtu ja pidetu peeretus

 • Avatar
  5 kolonn on siin

  Miks UU laseb sellel vene šovinistil siin lehel plärtsuda ja viha õhutada?? …aru ma ei saa….

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused