Eesti Ekspress seostas valelikult EKREt Rõivasele tapmisähvarduse teinuga

Eesti,
- Updated
soonvald

Täna hommikul avaldas Eesti Ekspress artikli “Politsei uurib EKRE mehe ähvardusi tappa Taavi Rõivas“, mis räägib peaministrile tapmisähvarduse teinud mehe kinnipidamisest.

Ekspressi teatel jagas 31aastane Martin K. lisaks ähvardustele infot peaministri elukoha ja tema ihukaitsjate kohta. Talle on esitatud kahtlustus ründes kõrge riigiametniku elule ja tervisele, mille eest lubab seadus mõista kuni viieaastase vangistuse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Uutele Uudistele teadaolevalt käib jutt Martin Kattaist, kes kandideeris 2013. aastal küll Konservatiivse Rahvaerakonna nimekirjas Tallinnas Kristiine ringkonnas, kuid ei ole kunagi olnud Konservatiivse Rahvaerakonna liige ega osalenud ka hiljem erakonna tegevuses. Kattai kuulus aastail 2004–2011 IRLi ridadesse, kandideeris kaks korda Tallinna kohalikel valimistel (kogudes 17 ja 24 häält) ning tegi IRLile valimisklipi.

EKRE aseesimees Martin Helme ütles, Uutele Uudistele, et Konservatiivne Rahvaerakond seisab kindlalt sõnavabaduse eest. Vastavalt põhiseadusele on igaühel on õigus vabalt levitada ideid ja arvamusi, aga seejuures tuleks jääda viisakaks ning mitte jagada verbaalseid ähvardusi, liiati kellegi elule. Verbaalse vihakõne markantseid näiteid leiab ohtralt aga portaalidest Delfi.ru ja FB grupist „Märka rassisti“, kuid nende osas pole õiguskaitseorganid midagi ette võtnud. “Selline erapoolik lähenemine ei ole kuigi objektiivne ega usaldusväärne, vaid viitab poliitilisele tellimusele”

Martin Helme sõnul on Konservatiivide fraktsioon teinud vastava arupärimise 28.oktoobril ka siseministrile, millele oodatakse peagi vastust.

UU

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused