Eesti Ekspressi ajakirjanik Mikk Salu: Helme öelduga sarnast on viimase aasta-kahe jooksul kuulda olnud ka mitmetelt teravama pilguga Eesti diplomaatidelt

Eesti,
- Updated
©UU
Eesti Ekspress.

Eesti Ekspressi ajakirjanik Mikk Salu ütleb oma arvamusloos, et kui Mart Helme oma Iltalehele antud intervjuus milleski eksis, siis ainult selles, et ta ei osanud ette näha, kuidas üksik lause omaette välja võetuna mõjub.

Salu sõnutsi on Mart Helme jutt täiesti adekvaatne ja selles pole mingit NATO-vastasust. EKRE liidri öeldu sarnaseid seisukohti on viimastel aastatel esitanud mitmedki väga kõrgetasemelised ametnikud, poliitikud ja diplomaadid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Iva aga seisneb Mart Helme sõnades, et maailm on pidevas muutumises, muutuvad ka suhted liitlaste vahel ja nende käitumine ning tulevik on üsnagi küsitav.

Mikk Salu nendib, et adekvaatset pilti toimuvast on mitmed poliitikud avalikkusele kuulutanud, kuid enamiku jaoks on julgeolekupoliitika olnud lihtsalt pähe õpitud mantrate kordamine, mille sisust ja tähendusest aru ei saada.

“Kui Eesti julgeolekuolukorrale on midagi tõeliselt ohtlikku, siis ei ole need Mart Helme sõnad ega isegi see, kui Helme sõnu valesti tõlgendatakse,” ütleb Mikk Salu. “Oht on, kui arvame, et maailmarahu saabumiseks piisab sisendusjõulisest ja kõva häälega esitatud jutust, aga rasked küsimused paneme samal ajal kuhugi kõrvale, unustame ära ja teeme näo, et neid ei ole.”

Loe pikemalt Eesti Ekspressist  

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused