Eesti Energia tuletab veel kord meelde, et tasuta lõunaid pole olemas

Rubriik Eesti On
©Eero Vabamägi/Postimees
Kunagi võiks teha ka riigifirmade populaarsusuuringu ja Eesti Energial sealt midagi head oodata ei oleks.

Riiklik firma Eesti Energia teatab häbenemata ja avalikult, et kavatseb Eesti inimestel ja mõistagi ka firmadelt järjekordse naha koorida.

Eesti Energia juhi Hando Sutteri sõnul võib tulevikutehingute pealt järgmiseks talveks prognoosida elektri turuhinna umbes 30 protsendilist kasvu, vahendab Äripäev. Sutteri sõnul on hinnahüpe tingitud oluliste tootmissisendite (CO2, süsi, gaas) kallinemisest, samuti elektritootmise struktuursetest probleemidest Põhjala regioonis, näiteks vee vähesusest hüdrojaamade reservuaarides. Juba selline põhjenduste otsimine on paljuütlev – tõstame elektrihinda, sest naabrite elektrijaamade paisude taga pole piisavalt vett!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti Energia maine on eriti just tavaklientide seas täiesti maas, seda nii pidevate hinnatõusude ja klientidelt röövitavate eritasude poolest, kui ka raha matmise kaudu Jordaania ja Utah` kõrbetesse jne, kusjuures seesama puukfirma näitab pidevalt suurt kasumit. Tegu on monopolettevõttega, kes alles krahmas endale ka taastuvenergia, kuid tema hinnapoliitika ei näita kusagilt näoga klientide poole pöördumist.

ERR-i uudis 14. aprillist ütleb: “Valitsus kinnitas neljapäevasel kabinetinõupidamisel riigi äriühingutelt tänavu riigieelarvesse makstavate dividendide summaks 157,3 miljonit eurot. Enim – 105 miljonit eurot – maksab dividende Tallinna Sadam, mis läheb peatselt börsile. Eleringi dividendisumma on 20 miljonit ja Eesti Energial 15,8 miljonit eurot.” Tegu on lüpsilehmadega, mille kaudu valitsus kodanike taskud rahad tühjaks nõrutab ja tagasijaotamiseks riigieelarvesse suunab.

Mida arvavad kommentaarides Eesti inimesed? “Tasuta ühistranspordi asemel võiks olla tasuta elekter, sest paistab, et senise poliitika tagajärjel jõuame ürgaega lõkketule või siis küünalde juurde. Kodutehnikat enam kasutada ei jõua. Kõik kaubad ju ka kallinevad tänu elektrihinna tõusule. Siin ei saa valitsus isegi öelda, et see on eraettevõtlus, kuhu neil ei ole õigus vahele segada. See on riigiettevõtte, mis on lendu lasknud palju miljoneid, millise tegevuse eest ei ole keegi vastutust kandnud. See ongi meie riigis peamine – keegi ei vastuta,” kirjutab Valve L.

“Tegemist on ulmelise kartelliga. Eesti on elektrit üle tootev riik ehk siis toidab ära terve riigi ning müüme seda ka välja, samas müüakse ka põlevkivisaaduseid, mille toorainet samuti kaevandatakse Eestis. Hoopis eraldi teema on võrguteenuse tasu — kas interneti, veeühenduse või kanalisatsiooni teenuse pakkuja küsib eraldi trassi või kaablitasu? Nüüd sellest aastast lükati veel vähetarbimisega klientidele eraldi maks otsa, ja nagu näha, siis ikka veel ei piisa. Selliste väidete põhjal peaks olema Eestis reaalselt elekter tarbijale üks maailm odavamaid, aga kus sa sellega, nahk kooritakse ikka enda rahvalt!” kirjutab Martin K.

“Tasuta transport ja alkoaktsiisi alalaekumine — kuskilt peab ju tasa tegema. Elektri hind on üks mõjusamaid kõikide teiste hindade tõstjaid,” lisab Eve L. Tõepoolest, jutt ei käi ju ainult tavatarbijate hinnatõusust, vaid ka Eesti ettevõtja peab majandusolukorra halvenemisega arvestama, sest elektrihinnal on kombeks üldist hinnatõusu algatada.

Jüri Ratase valitsuse poliitikat kõlbab iseloomustama lugu meediast tasuta ühistranspordi kohta “Inimesed ütlevad, et pole juba ammu midagi tasuta saanud”. Eesti Energia annabki teada, kustkohast tasuta lõunate jaoks raha võetakse.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused