Eesti erakondade liikmeskondades on kõige rohkem naisi EKREs

Eesti,
- Updated

Riigikogus esindatud erakondade liikmeskondades on kõige rohkem naisi EKRE ridades – 58 protsenti, näitab portaali Valimisvaatlus.ee läbi viidud analüüs.

Kõige vähem on naisi Vabaerakonnas – 36 protsenti.

Sotsioloogid osutavad, et naiste osakaal erakondade liikmeskondades jätkab üldiselt kasvamist, seda eeskätt demograafiliste mõjude tõttu. Samas suureneb naiste ülekaal eeskätt vanemate naiste (61+) arvelt.

Uuringu autorid annavad mõista, et naiste suur osakaal Eesti erakondade liikmeskondades võiks rohkem mõjutada parteide teostatavat poliitikat, mis praegu on pigem meestekeskne.

Konservatiivse Rahvaerakonna arvukaim vanusegrupp on 61+ naised, mis moodustavad erakonna liikmeskonnast tervelt 27,8 protsenti, samal ajal kui sama vanusegrupi mehed moodustavad liikmeskonnast 16,3 protsenti.

Kõige aktiivsemas vanusegrupis (31 kuni 45) on Konservatiivse Rahvaerakonna liikmete seas mehi ja naisi peaaegu võrdselt.

Keskmiselt kuulub Eesti erakondadesse 2015. aasta seisuga 54 protsenti naisi ja 46 protsenti mehi. Euroopa „vanades demokraatiates“ on naisi erakondades keskmiselt 37 protsenti. Naiste kõrge osakaal Eesti erakondades on Euroopas haruldane, sest nn vanas Euroopas on poliitika olnud läbi ajaloo pigem meeste mängumaa.

Sooline-jaotus-parl-erakondades

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused