Eesti eurosaadikute otsus — Brüsseli pai on tähtsam kui sirgeseljalise Poola toetamine

Eesti,
Tunne Kelam
©Tairo Lutter/Postimees
Tunne Kelam

Euroopa Parlament otsustas neljapäeval suure häälteenamusega, et Poola suhtes käivitatakse sanktsioonid, mitte ükski eestlastest saadikutest oma saatusekaaslase toetuseks välja ei astunud.

Eestist Euroopa Parlamenti valitud saadikutest hääletasid Poola-vastase resolutsiooni poolt “Eesti tulevane peaminister” Kaja Kallas, Tunne Kelam, Ivari Padar ja Indrek Tarand. Urmas Paet ja Yana Toom hääletamisel ei osalenud, vahendab Objektiiv.

Euroopa Parlamendi liikmed kiitsid tulemusega 422 poolt ja 147 vastu heaks resolutsiooni, mis toetab Euroopa Komisjoni otsust käivitada artikkel 7.1 Poola vastu ja seda põhiseaduslike reformide läbiviimise eest, mis “õõnestavad kohtunike sõltumatust”. Tekstis kutsutakse üles nõukogu kiiresti otsustama, kas Poola on oht euroliidu õiguse tõsiseks rikkumiseks.

Selle otsuse jõustumine nõudis nelja viiendikuga häälteenamust, et käivitada esimene osa kolmeastmelisest protsessist, mis võib viia Poola hääleõiguse kaotamiseni.

Parlamendi resolutsioon ei ole siduv ning on mõeldud peamiselt liikmesriikidele surve avaldamiseks.

Kui ülejäänud saadikute puhul võib orjameelsust veel mõistagi, siis kunagi taasiseseisvumise läbiviimiseks ja rahvusriigi kaitseks loodud ERSP üks juhttegelasi, praegune “Quisling” Tunne Kelam on oma tegevusega Euroopa Parlamendis üles näidanud tõelist varasematest aadetest taganemist.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused