Eesti hakkab geeniuslapsi tootma: miks muidu saab haridus- ja noorteameti juht riigijuhtidest suuremat palka

Eesti,
- Updated
Sularaha, euro, raha, paberraha
©Uued Uudised
Haridus- ja noorsooameti juht hakkab rahas suplema. Pilt on illustratiivne.

Haridus- ja noorteameti juhiks valitud Ulla Ilisson hakkab saama põhipalka 6900 eurot kuus, mis on rohkem kui peaministril ja presidendil. Ju siis jääb ministeeriumil õpetajate palgafondist raha üle.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi käskkirjaga asub varem Swedbankis erinevatel juhtivatel ametikohtadel töötanud Ilisson tööle 10. augustil ja hakkab saama põhipalka 6900 eurot kuus. Mõiste “põhipalk” lubab eeldada ka lisasid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ilissoni palk on kõrgem kui rahandusministeeriumi poolt avalikustatud riigiteenistujate kõrgeimad palgad. 1. aprilli seisuga teenis suurimat palka Tallinna ringkonnakohtu esimees Villem Lapimaa (6745 eurot), kellele järgnesid peaminister Jüri Ratas ja riigikohtu esimees Villu Kõve (mõlemad 6661 eurot), vahendab ERR.

Seejuures saab rahasadu korraldanud Reps ise põhipalgana 5662,50 eurot ehk üle 1200 euro võrra vähem kui tema alluv. President Kaljulaidi palk on 1. aprillist 6661 eurot.

Reps ütles ERR-ile välismaalaste seaduse muudatusi kommenteerides, et ei nõustu välismaalastele miinimumpalga nõudega, mis on poolteist Eesti keskmist brutokuupalka. Nagu näha, lepib Reps ühtlasi olukorraga, kus tema valdkonna alljuht saab vähema vastutusega asutuses temast kõrgemat palka.

Riigikogu võttis 3. juunil vastu seadusemuudatused, millega luuakse sihtasutuse Innove, sihtasutuse Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse baasil haridus- ja noorteamet, mis hakkab tööle 1. augustist. Suur palk aga on paigas enne, kui saab aru, kas kass ikka hiiri püüdma hakkab.

Kuidas ka ei vaataks, tundub kummalisena, et kogu riigi eest vastutav peaminister ja kogu haridus- ja teadusvaldkonna eest vastutav minister saavad vähem palka kui ühe ameti juht. Egas muud kui oodakem geeniuste plahvatuslikku teket…

13 commentsOn Eesti hakkab geeniuslapsi tootma: miks muidu saab haridus- ja noorteameti juht riigijuhtidest suuremat palka

 • Avatar

  Kui riigi TA raha saab 0,6% pealt 1% peale tõstetud, siis saab selliseid palku veelgi rohkem tõsta, sest seda, millele teadustöö suunata, seda pole riik taibanud öelda.

 • Avatar

  Väga läbipaistev. See on vaikimistasu endisele pangasulile.
  Nad kas likvideerivad või kuldavad üle oma endised.

 • Avatar

  Mis selle ameti tulemuslikkuse mõõtmise kriteeriumid on?
  Palk peaks ikka sõltuma tulemuslikkusest. Selline palk on küll ulmeline.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Kui keegi teeks kokkuvõtte kui paljud riigi nisa otsas rippujad saavad rohkem palka kui peaminister ja president?Rääkimata riigifirmade juhtidest kelle palk on suurem kui peaministri ja presidendi palk kokku ??
  Raha on meil küll külvata igale poole aga laste raviks kerjame ?

 • Avatar

  Kuidas on võimalik, et puuduvad ülemmäärad avalikes riigiasutustes. Iga minister teeb mis tahab ja arvestab seadustega kui tahab. Haridusameti juht ei oma tegelikult mingit vastutust. Ei ole võimalik , et eelnevalt panganduses töötanud isik on kohe erialalselt kompetentne haridusvaldkonnas. Ilmselt ei ole vastava hariduse omamine üldse oluline. Sooviks teada millise haridusega see pr. Illison on ,seda pole keegi kommenteerinud.

 • Avatar

  Kesikud omale kiirkorras hauda kaevamas. Kuidas nad seletavad oma vene valijatele oma homopropaganda lembust? Hoolitseme selle eest et venelastel see hästi teada oleks. Ja nüüd siis veel see. Rahvale näkku sülitamine.

 • Avatar

  Kui haridusministriks on Sorose rahastatud Kesk-Euroopa Ülikooli lõpetanu, siis pole midagi paremat tahtagi.

 • Avatar

  Ke on ennast ikka päriselt ammendanud, hullemad juba, kui reform lennukilt külviga. Reps pole kunagi aru saanud, mis tema haldusalas toimub, plähvib kahtelehte, täna nii, homme naa. Kiigega paras paar, jagavad nagu isiklikku raha mõtlematult, nii juhtub, kui ülbus ennast üle mängib. Vaat nüüd näeme võrdõiguslikkust ja ausat juhtimist, EKRE selliste mängukann, ma ei taha…Vastik, vastik, lõpetage see tsirkus keskiga, kaotate rahva usalduse järgmisteks valimisteks.

 • Avatar

  Haridus-ja noorteamti juhid peavad ju põhitööna pedendust propageerima. Aga pedede lemmik-kohas ja lemmik-olluses sobramine on raske ja vastik töö. Mistõttu peabki selline palk olema!
  Irvitaks, kui asi nii kurb ei oleks.

  • Avatar
   Henri Ollevalaja

   Sul on kahjuks õigus, tegemist on poliitilise ametikohaga, mis vastutab fzistliku zionismi leviku ja kohaliku põlisrahvuse järelkasvu degeneratsiooni eest.

   Fazistlik zionism „REPRESSIVE TOLERANCE“
   Teoreetiline käsitlus: (1889-1979) juudi päritolu filosoof H. Marcuse. Ta oli marksist, kuid erinevalt oma rahvuskaaslasest Moses Hessist või kommunismi isast K. Marxist (Mordecai Levi) ei pidanud Marcuse revolutsiooniliseks klassiks mitte proletariaati, vaid igasuguseid vähemusi. Just nende vähemuste abil soovitakse nüüd lammutada varasemat ühiskonda kindlustamaks omale sobiv võimupositsioon.

   Marcuse kirjeldab oma raamatus “Repressive tolerance”, kuidas kogu senine normaalsus tuleb kuulutada ebanormaalsuseks vähendamaks enamuse domineerimist. Enamuse jõu vähendamiseks tuleb eelkõige vähendada põlisrahva rolli nende omas riigis (sh. põlisrahva protsentuaalset osa rahvastikus, samuti selle osakaalu juhtivrollides), kuna just selline meede aitab efektiivselt alla suruda enamuse soove.
   Enamuse haarde vähendamisel on suuresti kasuks kõik vähemused – nemad aitavad eesliinil lagundada senist ühiskonnakorda. Kõikide “piinatud” vähemuste – anarhistid, uusimmigrandid, igat sorti friigid jne. taotlusi tuleb teatud piirini soodustada. Vähemalt seni, kuni varasem ühiskonnamudel on muutunud piisavalt ebakindlaks, et anda talle seejärel otsustav hoop.
   Pärast otsustavat lööki tuleb tuua senise võimu asemele uusmarksistlikule eliidile tõeliselt kasumlik ja lojaalne süsteem. Vähemused ise on selles etapis oma ülesande juba täitnud, nemad saavad nüüdsest tunda uue võimu malakat. Friigid kõrvaldatakse või lendavad nad alla kõrghoonetest.
   https://www.marcuse.org/herbert/pubs/60spubs/65repressivetolerance.htm

 • Avatar

  Reps ju kuldas üle ka oma endise kantsleri (Tea Varraku), kes skandaalidega silma paistis. Üldse on Haridusministeerium vist väga rikas, et õpetajate palkadest jääb veel üle priiskamiseks!

 • Avatar

  Kui inimene tuuakse kapitalistliku maailma eesrindelt ehk pangast juhtima riigiüksust, siis ei imesta, et selline palk (kuidas teda Swedbankist ikka üle sebida?). Töötasu suurus on muidugi äärmiselt solvav.

 • Avatar

  Kunagi andis Keegi nõu, et lotovõitjad peaksid oma suured võidud annetama. Vot nüüd tuleb küll leida finantsnõustaja, kes aitaks inimesel sellise patakaga (IGAS KUUS!) ringi käia. Muidugi see annetuse soovitus on ka päris hea. ja miks siis Reps välistööjõule 1,5 kordse keskmise palga nõude vastu on, kui enda alluvale sellise palganumbri ette paneb? KUS SIIN SEE VÕRDSUS NÜÜD ON?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused