Eesti hommik algab Toomi nagu hümniga

Eesti,
- Updated

Eesti venekeelne meedia on ammu muutunud Yana Toomi hääletoruks ja transleerib selle teeneka estofoobi igat turtsatust ja köhatust.

Eesti hommik algab nüüd mitte niivõrd riigilipu heiskamisega Pika Hermanni tornis, kuivõrd põhiliselt Eestis askeldava kremlimeelse eurosaadiku esinemisega.

Täna hommikul esines Toom jälle vene ERR-i eetris ja väitis, et „peaminister lubas endale absoluutselt skandaalse ütluse“. Jutt käib eilsest üsna süütust ja, tõtt öeldes, tarbetust Kaja Kallase lühiavaldusest ETV-s.

Toom aga leidis isegi selles Vene kodanike solvamist ja Putinile liiga tegemist.

Kremli eurosaadik väitis, et Kallas ütles „rahvusvahelise õiguse kontekstis absoluutselt skandaalse asja, et meie oleme kodu meie inimeste jaoks, aga mitte agressorriigi kodanike jaoks, kes põgenevad isiklike ebamugavuste eest. Seega nimetas Eesti peaminister ukrainlaste oletatava tapmise inimeste poolt, keda mobiliseeritakse sunniviisiliselt Venemaal, isiklikeks ebamugavusteks. See muidugi ei mahu mitte ühessegi väravasse. Nüüd ma mõtlen, kuidas saaks teatada peaministrile, et selliseid asju rääkida ei tohi,“ tsiteeris EER Toomi, kes alles mõnitas eesti põgenikke teise maailmasõja ajal, kes „panid paatidega punuma“ ja – uhhahaaa – paadid läksid ümber ja paljud uppusid. Nalja kremlimeelse eurosaadiku nabani.

Loomulikult ajas Toomi pöördesse Kaja Kallase täiesti õiglane väide, et Eesti on kodu meie inimeste jaoks, aga mitte agressorriigi kodanike jaoks, sest Toom on ju sisuliselt Venemaa kodanik, ainult et eesti passiga.

Veel ironiseeris Toom kütmise teemal Eestis tuleval talvel „elektri väljalülitamiste tingimustes „paha“ Putini poolt“.

Keskerakond täidab endiselt Putini erakonna ammu antud ülesandeid ja venekeelne meedia, eriti riigimeedia, aitab neid ellu viia.

Ivan Makarov

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused