Eesti ja Soome ministrid rõhutasid vajadust tagada ka kriisiajal suutlik toidutootmine

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Maaeluminister Arvo Aller.

Eesti maaeluminister Arvo Aller ja tema Soome kolleeg Jari Leppä leidsid teisipäeval peetud videokonverentsil, et praegusel keerulisel ajal on kõige olulisem tagada tervishoiusüsteemi ja toidutootmise pidev toimimine.

Mõlema ministri silmis on üks suurimaid probleeme toidutootmisel riigisisestest ressurssidest abikäte leidmine. „Eestil tuleb ennekõike leida vastus Ukrainast tulnud hooajalise tööjõu töölubade pikendamise ja sisemiste ressursside leidmise küsimusele,“ märkis Arvo Aller ministeeriumi pressiesindaja teatel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

2019. aastal töötas Eestis põllumajandus-, metsamajandus-, jahindus- ja kalandussektoris kokku veidi üle 5000 hooajatöölise, kellest valdav enamik olid pärit Ukrainast. „Hooajalistele töölistele, kelle tööluba hakkab lõppema, aga kes oleks valmis tööd Eestis jätkama, tuleb kiiremas korras luua selleks võimalus,“ ütles Aller.

Jari Leppä lausus, et mõlemad riigid peavad püüdma riigisiseselt vabanevat ressursi paremini ära kasutada. Soomes töötab 16 000 hooajatöölist. „Kohalikele inimestele tuleb luua võimalused ulatada toidu tootjatele ja töötlejatele abikäsi,“ sõnas ta.

Eraldi küsimusena puudutati kolmapäeval toimuvat Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite kohtumist, kus Eesti ja Soome on väga sarnasel positsioonil. Kummagi riigi minister ootab Euroopa ühiselt põllumajanduspoliitikalt suuremat paindlikkust, meetmeid ja lahendusi, mis võimaldaks kiirendada otsetoetuste väljamakseid, vähendada füüsilisi kontrolle viiruseperioodil ning tagada siseturu toimimine, mis on vajalik lisaks toiduga varustatusele ka põllumajandustootmise sisendite – seemnete ja väetiste – kättesaadavuse ja hinnataseme kontrolli all hoidmiseks.

„Ennekõike pidasime siin silmas kohapealsete kontrollide mahu vähendamist ja võimalust muuta toetuste reegleid paindlikumaks. Suurem paindlikkus võimaldaks vajadusel näiteks toetuste reegleid muuta, nii et toidu tootmiseks saaks maad täiendavalt kasutusele võtta ja seeläbi toodangut suurendada. Sarnaseid abinõusid on kasutatud ka varem suuremate kriiside ajal,” rääkis Aller. (BNS)

2 commentsOn Eesti ja Soome ministrid rõhutasid vajadust tagada ka kriisiajal suutlik toidutootmine

 • Avatar

  Kui teaks,et eesti maasikad on ikka eestis kasvatatud,siis las ahollid korjavad need ära ja lähevad siis koju tagasi.
  Mõnes talus ehk on ka mõni kombainergi.Talv ei ole minu meelest põllumajanduses küll hooaeg,võibolla sitalaotuseks ja seda peaks ikka eestlane ise viskama:).
  Mida tehakse jahinduses hooajal võõrtöölistega,egas ometi jahimeesteks ja loomadele toidu viimiseks metsa?
  Ahholid kaluriteks ja metsapuude istikute istutajateks?
  Hooaeg pole veel alanudki,aga juba vaja viisasid pikendada.

 • Avatar

  Konservatiivina olen pettunud – kas eesmärgiks ei peaks olema eestlaste aitamine? Ei ohusta Eestit üldse kõige rohkem moslemite invasioon nagu pidevalt kirjutatakse vaid veelgi hullem venestamine. Meil on juba ligi 300,000 võõrtöölist ja kas nad on lahendanud tööjõu probleemi. Ei, otse vastupidi. Eestlaste õnneks said nad küll vähe lapsi, aga jäid selletõttu ka meie pensionisüsteemi koormama. Me kõik teame, et need slaavi töölised ei jää “hooajalisteks” töötajateks, vaid sätivad end sisse terve perega. Kas te seda tahategi? Vähendada veelgi enam eestlaste iseotsustusõigust (Eesti pealinna valitsemine on juba tükk aega muulaste käes) ja hävitada vaikselt meie keelt ja kultuuri?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused