Eesti ja Soome siseministrid külastasid merereostustõrje õppust HELCOM Balex Delta 2020

Eesti,
- Updated
©Reelika Riimand (PPA)
Ministrid õppusel.

Siseminister Mart Helme ja Soome siseminister Maria Ohisalo külastasid täna hommikul Naissaare lähedal toimuvat merereostustõrje õppust HELCOM Balex Delta 2020, mille käigus harjutatakse suuremahulise merereostuse likvideerimist koostöös Läänemere merekeskkonna kaitse komisjoni HELCOM, Euroopa meresõiduohutuse agentuuri ja siseriiklike partneritega.

„Merereostuse likvideerimine on väga ressursimahukas ülesanne ning just seetõttu on ülioluline koostöös partneritega pidevalt harjutada,“ rääkis siseminister Mart Helme. „Mul on hea meel, et täna hommikul alanud merereostustõrje õppusel näitasid kõik meeskonnad üles ülimat professionaalsust. Sain kinnituse, et nii piirivalvelaeva „Raju“ kui uue seirelennuki ostmine on end igati õigustanud,“ lisas siseminister.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Hoolimata COVID-19 viirusest põhjustatud keerulisest olukorrast sai see  oluline õppus ohutult korraldatud. Selle üle on väga hea meel,“ ütles Soome siseminister Maria Ohisalo. „Järgmisel aastal toimub HELCOM Balex Delta õppus Soomes. Lisaks oleme arendamas Läänemere põhjaosa merereostuskontrolli uut kontseptsiooni. Meie kui Läänemeremaade kohus on  oma habrast Läänemerd kaitsta,” lisas Ohisalo.

HELCOM Balex Delta toimub tänavu tavapärase kolmepäevase õppuse asemel ühepäevasena. Kokku osaleb merereostuse sündmusele reageerimise õppusel kümme laeva, kaks õhusõidukit ning Euroopa meresõiduohutuse tanker. HELCOM liikmesriikidest osalevad Taani, Läti, Leedu, Rootsi, Soome ja Eesti laevad. Siseriiklikest ametkondadest osalevad lisaks politsei- ja piirivalveametile veeteede amet, päästeamet ja keskkonnainspektsioon. Kaldareostuse lahendamist toetavad ka Eestimaa Looduse Fondi vabatahtlikud. Õppuse peakorraldaja Eestis on politsei- ja piirivalveamet.

Balex Delta on iga-aastane HELCOM liikmesriikide poolt korraldatav merereostustõrje õppus, mida korraldatakse alates 1990. aastast. Varasemalt on õppus toimunud Eestis 1997. ja 2007. aastal. Järgmisel aastal toimub õppus Soomes.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused