Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti juudikogukonnal tasub mures olla – valitsuse kavades kaitsta neid antisemitismi eest puudub täielikult islamistlik ohumoment

31.05.2021
Tõeline oht juutidele on siin – palestiinlaste toetajad põletavad Londonis Iisraeli saatkonna ees juudiriigi lippu.
© Scanpix

Ajal, mil üle kogu Euroopa on veerenud antisemitismi laine just Iisraeli-Palestiina kontekstis, mis tähendab suurt ohtu ka äärmusislami (keda esindavad Hizbollah ja Hamas) kaudu, loob PortoRollo valitsus antisemitismiga võitlemise töörühma, mille plaanides pole islamiohust sõnakestki.

Valitsus kiitis oma 29. aprilli nõupidamisel heaks antisemitismivastaste meetmete kontseptsiooni, mille kohaselt moodustatakse antisemitismiga võitlemise töörühm.

Kontseptsioonis tõdetakse, et kuna juudi kogukonna turvalisust toetavad meetmed jäävad erinevatesse valdkondadesse ning puudutavad eri ministeeriume ja nende allasutusi, siis tuleb sellesse kaasata siseministeerium, haridus- ja teadusministeerium (HTM), kultuuriministeerium, välisministeerium, justiitsministeerium.

Siseministeerium ning politsei- ja piirivalveamet (PPA) hakkab tegelema juutide ja nende organisatsioonide turvalisuse tagamisega, milleks hakatakse muuhulgas korraldama regulaarseid kohtumisi info vahetamiseks PPA ning juudi kogukonna vahel.

Kultuuriministeerium, välisministeerium, siseministeerium ja HTM hakkavad tegelema antisemitismi käsitlemisega haridus- ja kultuurivaldkonnas. Selleks pakutakse erinevaid holokausti puudutavaid õppematerjale, koostatakse muuseumide haridusprogramme ja tehakse koostööd vastava valdkonna rahvusvaheliste keskuste ja organisatsioonidega.

Kultuuriministeerium, siseministeerium ning haridus- ja teadusministeerium astuvad samme juudi kogukonna tugevdamiseks, sealhulgas toetamaks juudi kultuuri, haridust ja usutraditsioone.

Nagu näha, on põhirõhk pandud holocaustile, juudi kultuurile, haridusprogrammidele ja muule kultuuriautonoomia tarvis vajaminevale, kuid antisemitismi tegelike juurtega võidelda ei kavatseta. Ometigi on Eestist läinud inimesed Islamiriigi poolele sõdima, siin kiiresti kasvavate äärmusislami riskiriikide kogukondade eest on hoiatanud ka kapo aastaraamat, Tallinna parklates võib näha Meka poole palvetavaid moslemeid – seega on olemas antisemitismi oht islamismi suunalt, kui valitsus pole seda oluliseks pidanud.

Ainult siseministeerium ja PPA on lubanud tegeleda juudiorganisatsioonide turvalisuse tagamisega, kuid nood peaksid olema ettevaatlikud ja mures selle fakti üle, et poliitkorrektselt pole islamit valitsuse selgituses mainitud, on vaid üldsõnaline “antisemitismi võib esineda erinevates poliitilistes ja religioossetes ideoloogiates”. Kogu Euroopas tugevdatakse juutide kaitset just vasakpoolsetest ja islamistidest lähtuva ohu tõttu, kes on palestiinlasi toetades koguni vägivallani laskunud.

PPA tunnistab, et vaenukuritegusid Eestis praktiliselt pole, on vaid üks tõsisem juhtum: 2019. aastal registreeriti avaliku korra rikkumise paragrahvi (karistusseadustiku paragrahv 262) all juhtum, kus solvati avalikus kohas rabi Efraim Shmuel Kotit. Kohus määras mehele karistuseks kaheksa päeva aresti avaliku korra rikkumise ning narkootilise ja psühhotroopse aine tarvitamise eest. Tõenäoliselt polnud tegu eestlasega, sest meedia oleks sel juhul sellise fakti kindlasti välja toonud.

Siseministeeriumi usuasjade nõunik Ringo Ringvee räägib ERR-is pikalt ja laialt antisemitismist Euroopas, kuid temagi hoidub islamit riivamast, rääkides ainult Iisraeli-Palestiina konfliktist. Seega pole Eesti juutidel mõtet rõõmustada – kui ohtusid nendele vaadatakse poliitkorrektsuse prillidega, siis need ohud jäävad alles ja süvenevad.

Henn Põlluaas: kelle eest tahab valitsus Eestis juute kaitsta?

VIDEO Avalikus ruumis palvetavad moslemid on juba Tallinna linnapildis

Antisemitism pole enam ainult paremäärmuslusega seostatav, aktiivseimad on moslemid ja vasakpoolsed

Ajaloolane: antisemitism Euroopas ei lähtu mitte sedavõrd paremäärmuslusest kui islamist

Prantsusmaa avaliku elu tegelased näevad antisemitismi peamise levitajana islamit