Eesti kagupiir võib lähiajal löögi alla jääda – Euroopasse tahtjaid on tuhandeid

Eesti piirEbaseaduslikke migrante selline hoiatustahvel ilmselt ei peata.

Eestil tuleb jalgpalli MM-i lõpuni ja pärast sedagi olla eriti valvel.

Venemaa hoiatas Eestit ja teisi naaberriike, et seoses jalgpalli MM-iga on Venemaale tulnud hulganisti inimesi, kes võivad end jalgpallifänniks nimetades püüda illegaalselt Euroopasse pääseda, teatas laupäeval rahvusringhäälingu uudistesaade “Aktuaalne kaamera”.

Eesti piirivalve esindaja Aimar Köss ütles, et juunis ja juulis on selliseid piiriületajaid Eesti-Vene piiri äärest tabatud üle 160. Neist 130 piiriületuse tõkestas Venemaa piirivalve, vahendab BNS. Köss märkis, et Vene föderatsiooni kõrgendatud riskiriikidest saabunud nõndanimetatud jalgpallifänne võib olla tuhandeid.

Kössi sõnul on nende eesmärk, kas jalgpalli MM-i käigus või pärast jalgpalli MM-i lõppemist otsida võimalust Euroopasse pääsemiseks. “Kui me oleme suhelnud Venemaa Föderatsiooni piiriametnikega, siis jutt on lausa kümnetest tuhandetest,” sõnas Köss.

Köss selgitas, et need ebaseaduslikud piiriületajad on endale soetanud jalgpalli fänni ID-kaardid, mis annavad neile õiguse osaleda vaatajatena jalgpalli MM-il. Venemaa piirivalvelt saadud info kohaselt annab fänni ID-kaart isikutele õiguse jalgpalli MM-i toimumise ajal Venemaalt väljuda ja uuesti siseneda. Köss rääkis, et fänni ID-kaart kehtib kuni 25. juulini.

Kommentaarid