Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti kapitalil põhinev pangandus kogub uuesti jõudu – LHV hakkab pakkuma kodulaenu

17.10.2016
Foto illustreeriv mündid

AS-i LHV Group tütarettevõte AS LHV Pank toob esmaspäevast turule erakliendile mõeldud kodulaenu, teatas ettevõte börsile.

“Kuna keskendume oma pangateenustega aktiivsetele ja ettevõtlikele inimestele, siis erineb LHV kodulaen teistest turul pakutavatest paindlikkuse poolest. Pakume oma klientidele võimalust kodulaenu tasuta ennetähtaegselt tagasi maksta ja vajadusel võtta maksepuhkust,” ütles LHV panga juhatuse esimees Erki Kilu.

Seni on LHV pakkunud eraisikutele küll laenu kinnisvara tagatisel, kuid nüüd plaanib pank alustada kodulaenu laiemat pakkumist ühe põhitootena. Uus laenuportfell on LHV Pangal plaanis rahastada kogutud hoiuste arvelt. Poolaasta seisuga ületasid klientide hoiused LHV Pangas laenuportfelli suurust 218 miljoni euro võrra. Klientide hoiuste kogumaht oli 683 miljonit eurot. Laenuportfelli suurus oli aga 465 miljonit eurot, millest jaelaenude maht oli 108 miljonit eurot. Erki Kilu hinnangul on kodulaenu portfellil potentsiaali kasvada üheks peamiseks krediidi alamportfelliks.

Kodumaine pangandus hakkab taas tasapisi jõudu koguma. Lisaks LHVle on turule tulnud mitmed hoiu- ja laenuühistud nii Tartus kui ka Tallinnas.

BNS-UU