Eesti kohtusüsteem riivas politseinikutapjat Romeo Kaldat vabastada püüdes taas ühiskonna õiglustunnet

Eesti,
- Updated
Kohus, kohtumaja
©Uued Uudised
Eesti kohtumajades tehakse sageli ühiskonnale mõistmatuid otsuseid. Pilt on illustratiivne.

Eesti pisarsilmne kohtusüsteem vabastas alles enneaegselt riigireeturi Hermann Simmi  ja üritas sama teha pretensioonika politseinikutapjaga – Viru maakohus kaalus neljapäeval Romeo Kalda vanglast vabastamist.

Praeguseks 45-aastane Kalda sai politseiniku tapmise eest 1996. aastal surmanuhtluse, kuid Tallinna ringkonnakohus asendas selle 1997. aasta veebruaris jõustunud kriminaalkoodeksi muudatuse järel eluaegse vanglakaristusega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Süüdistuse järgi haavas Kalda 1996. aasta 27. aprilli öösel tulevahetuses surmavalt teda korterivarguse järel jälitanud Lasnamäe politseikomissari Mart Laant.

Viimati oli Kalda kohtu all niinimetatud Murru vangla süüasjas, kus ta mõisteti süüdi mõrvale ässitamises ja piinamises ning talle mõistetud kaheksa-aastane vanglakaristus loeti kaetuks tema eluaegse vangistusega.

Kalda on aastaid pommitanud kohtuid erinevate kaebustega vanglate toimingutele. Kalda vaidlustanud vatijope kandmise kohustust ning nõudnud õigust põletada kambris viirukiküünlaid, samuti on ta nõudnud vanglas öörahu viimist hilisemale ajale ja võidelnud tema konvoeerimisel käeraudade kasutamise vastu.

Eluaegse vangi käitumine vanglas ei tõesta küll vähimalgi määral tema valmidust ühiskonda naastes ausa kodanikuna jätkata. Ühiskond aga saab signaali – eluaegne vanglakaristus on justiitssüsteemi must huumor.

Täiendatud! Viru maakohtu Rakvere kohtumaja arutas neljapäeva pärastlõunal politseinikutapja Romeo Kalda ennetähtaega vanglast vabastamist, kuid vangla ja prokuratuur olid tema vabastamisele vastu. (BNS)

Kommentaarid

One commentOn Eesti kohtusüsteem riivas politseinikutapjat Romeo Kaldat vabastada püüdes taas ühiskonna õiglustunnet

  • Avatar

    Kus nüüd KaKa oma “kuklalaskudega”/ülesleidmistega on – kui neid tõesti vaja oleks….

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused