Eesti kohtusüsteemi värdloogika: kurjategijal puudus vastast noaga lüües soov teda tappa

Eesti,
Kohus, kohtumaja
©Uued Uudised
Tallinna kohtumaja

Eesti kohtusüsteem lausa anub tema reformimist, sest paljud kohtuotsused väljuvad mõistuse piiridest – “Habarov lõi vastast noaga kõhtu, rindu ja kaenla alla. Pärast seda jalutas Habarov minema” – ja Harju maakohus leiab, et noaga löömine võib ka lihtsalt “tervistkahjustav” tegu olla.

Lisaks on tegu veel ka varem kohtulikult karistatud inimesega, kes olevat “praeguseks juba aastakümme seaduskuulekat elu elanud”, kuid nagu näha, naases tuntud radadele. Kohus aga sülitab oma otsusega ühiskonna õigustundele räige läraka otse näkku.

Harju maakohus mõistis kolmapäeval kunagisele tuntud taskuvargale Juri Habarovile mullu suvel  kasiinotülis pussitamisega vastase surma põhjustamise eest tingimisi vangistuse ning vabastas seni vahi all olnud mehe otse kohtusaalis, kirjutab BNS.

Kohus leidis, et Habarovil puudus vastast noaga lüües soov teda tappa ning võttis talle karistuse mõistmisel arvesse tema süü suurust, puhtsüdamlikku kahetsust, kõrget iga.

Kohus hindas 71-aastase Juri Habarovi süü tapmisest ümber raske tervisekahjustuse tekitamisega surma põhjustamiseks ning karistas teda tingimisi viieaastase vangistusega, mida lühimenetluse tõttu vähendati kohe ühe kolmandiku võrra.

Ühtlasi arvestas kohus karistusest maha tema vahi all oldud aja seitse kuud ja kolm päeva ning nii kujunes tema lõplikuks karistuseks tingimisi kahe aasta, kaheksa kuu ja 27 päeva pikkune vangistus. Kohus määras talle katseaja pikkuseks kolm aastat ja neli kuud.

Ühtlasi arvestas kohus seda, et ta on selle kriminaalasja eeluurimisel vahi all viibinud üle seitsme kuu ning ka tema tervislikku seisundit, sest ta on raskelt haigestunud.

Põhja ringkonnaprokuratuur on kohtuotsuse peale esitanud juba apellatsiooniteate, ütles prokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas BNS-ile.

“Arvestades asjaolu, et maakohtu otsus oli oluliselt erinev prokuratuuri poolt süüdistatava teole antud hinnangust, plaanib prokuratuur otsuse vaidlustada ringkonnakohtus,” märkis ta.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi tekkis kuritegelikes ringkondades hüüdnime Nos all tuntud, kuid praeguseks juba aastakümme seaduskuulekat elu elanud Habarovil möödunud aasta 2. augustil Tallinnas Mere puiesteel asuvas kasiinos tüli ühe 47-aastase mehega.

Tüli jätkus kasiino ees tänaval, kus meeste vahel tekkis rüselus ning Habarov lõi vastast noaga kõhtu, rindu ja kaenla alla. Pärast seda jalutas Habarov minema.

Raskelt vigastatud kannatanu viis kohale kutsutud kiirabi haiglasse, kus ta kaks päeva hiljem suri. Politsei pidas Habarovi kinni ning prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal ta vahistati.

Harju maakohus tegi kaudselt üleskutse klaarida arveid nugadega, sest kui tapmisesoovi terariista ihusse surudes pole, on ju kõik OK, tutistame ja laseme otse kohtusaalist vabaks.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused