Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna avaldus olukorrast Lõuna-Kaukaasias

Eesti,
©Uued Uudised
Enam-vähem samal ajal EKRE Riigikogu fraktsiooni avalduse ettelugemisega toimus ka Eesti armeenlaste miiting Vabaduse väljakul.

EKRE Riigikogu fraktsioon on mures laiaulatusliku sõjalise agressiooni pärast, mis vallandus Aserbaidžaani võimude eestvõttel 27. septembril Artsahhi Vabariigi, tuntud ka kui Mägi-Karabahhi autonoomse piirkonna tagasivallutamise katse tõttu.

“Kutsume nii Aserbaidžaani kui ka Armeenia ametivõime üles viivitamatult lõpetama tsiviilinfrastruktuuride pommitamine ning süütute tsiviilisikute tapmine ja vigastamine.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kutsume kõiki osapooli üles toetama konflikti lahendamist ilma sõjaliste vahenditeta, kõrgetasemeliste läbirääkimiste kaudu, kus osaleksid nii Armeenia ja  Aserbaidžaani esindajad kui ka konflikti kaasatud suurriigid ja vahendajariigid. Esmalt tuleb lõpetada džihadistlike terrorirühmituste moodustamine ja suunamine Aserbaidžaani-Karabahhi rindejoonele.

Islamiriikidest ümbritsetud Armeeniat on läbi ajaloo korduvalt taga kiusatud nii Türgi, Iraani kui ka hiljem loodud Aserbaidžaani riigi poolt. Seda nii 19. sajandi lõpus, 1909, 1988, 1990 ja eriti 1915. aastal Osmanite impeeriumis toimunud genotsiidis. Armeenia territoorium on ajaloos kahanenud 9/10 võrra, ta oli NSVL-i väikseim liiduvabariik.

Armeenlaste rahvuslik sümbol Ararat, kuhu olevat maabunud ka Noa laev, oli kunagi riigi keskpunkt. Nüüd näevad armeenlased seda vaid kaugel silmapiiril või armeenia konjaki pudelil. Ka Vani järv oli Armeenia sisejärv. Nendel aladel elanud armeenlased küüditati või tapeti.

Peaksime tegema kõik endast oleneva, et vältida uut veresauna. Selleks ei tohi lasta konfliktil eskaleeruda.

Kutsume pooli üles järgima OSCE Minski rühma kaaseesistujate ehk USA, Prantsusmaa ja Venemaa presidentide 1. oktoobri ühisavaldust ja naasma läbirääkimiste laua taha.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused