Eesti konservatiivsed poliitika- ja ühiskonnategelased usuvad Trumpi teisse ametiaega

Eesti,
- Updated
©Scanpix
President Donald Trump on tõenäoliselt ka järgmisel ametiajal USA eesotsas.

Paralleelselt tohutu sopavooluga, mis peavoolumeedias USA presidendi Donald Trumpi suunas järjekindlalt läigatatakse, usuvad paljud Eesti konservatiivsed poliitika- ja ühiskonnategelased, et praegune USA president on ka järgmine president.

“Suure tõenäolisusega võidab USA presidendivalimised Donald Trump, kinnitab USA Stony Brooki ülikooli professor Helmut Norpoth, kes on välja töötanud usaldusväärse ennustusmudeli. 2016. aastal ennustas ta mudeli põhjal, et republikaan Trump võidab demokraatide kandidaadi Hillary Clintoni 87-protsendilise tõenäolisusega. Kõikide teiste ennustuste ja küsitluste kiuste, mis lubasid Trumpile suurt kaotust, nii ka läks. Nüüd hindab ta mudeli põhjal Trumpi uuestivalimise tõenäosust veelgi paremaks, 91-95-protsendiliseks. See erineb suuresti seniavaldatud muudest prognoosidest, kuid Norpothi mudeli põhjal tehtud prognoosid on siiani osutunud neist kõikidest märkimisväärselt usaldusväärsemaks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Joe Bideni edumaa presidendivalimistel ei pruugi demokraatidele sugugi võitu tuua ning vasak- ja paremliberaalide rõõm jääb ilmselt taas lühikeseks. Igatahes on Northopi mudel alates 1912. aastast alates, mil mindi üle eelvalimiste süsteemile, eksinud presidendivalimisi tagantjärgi analüüsides vaid kahel korral. Hämmastav täpsus! Seega on väga tõenäoline, et USA presidendivalimised võidab jälle Donald Trump,” vahendab Riigikogu esimees Henn Põlluaas.

Hetkeolukorda kommenteerib orientalist ja ühiskonnategelane Peeter Espak: “Bidenil läheb üha raskemaks Floridat võita. Pollid, mis ligikaudu esinduslikud, on liikunud viiki ja näivad soosivat pikas perspektiivis Trumpi. Kuuba taustaga antikommunistlikele latiinodele naljalt sõgedust, revolutsiooni ja sotsialismi maha ei müü ning Trump juhib selles kategoorias tugevalt 2016 võrdluses. Florida saab valimistel tõenäoliselt otsustavaks – juhul kui Trump kaotab paar osariiki, milles eelmisel korral võitis, siis võit Floridas suure tõenäosusega garanteerib võidu ka üldvalimistel. Kuigi väike võimalus jääb siiski ka võiduks ilma Floridata.

PS Eestis leviv jutt Bideni edust on täielik soovmõtlemine, mis levib meie väljannetes pigem autorite unistuste väljendusena, mitte reaalse olukorra analüüsina. Võtmeosariikides on pollid vea piires ning seis on 50-50. Mõlemad võivad võita. Veidi üllatusena peab aga tõdema, et rüüstamised ja äärmuslaste mässud on andmas hoopiski vastupidist efekti – nii mustade kui latiinode seas on Trumpi toetus suurem, kui 2016. aastal.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused