Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti koolide ja külade hävitamine jätkub: ringkonnakohus tuli Lääneranna vallavalitsusele Metsküla algkooli sulgemisel appi

-
29.06.2023
Metsküla kool
© Metsküla kooli Facebook

Tallinna ringkonnakohus otsustas kolmapäeval tühistada esialgse õiguskaitse, Pärnumaal Lääneranna vallas tegutsev Metsküla algkool peab oma uksed kohe sulgema.

Lääneranna volikogu otsustas märtsis Metsküla algkooli, kus õppis viimati 21 last ja  mis pälvis tänavu Aasta Kooli tiitli, sulgeda sel kevadel. Lapsevanemad kaebasid otsuse kohtusse, Tallinna halduskohus otsustas anda esialgse õiguskaitse, see tähendab, et kool oleks jäänud avatuks kuni kohtuvaidluse lõpuni. Lääneranna vallavalitsus vaidlustas õiguskaitse ja ringkonnakohus otsustas nende kasuks.

Eile tühistas Tallinna ringkonnakohus sarnaselt Metsküla koolile ka Virtsu kooli esmase õiguskaitse ning lubab Virtsu kooli osa klasse samuti sulgeda.

Lääneranna vallavolikogu liige Eeva Helme (EKRE), kes võitles kooli püsimise eest, kommenteeris  Facebookis:

“Täna otsutas kohus, et on igati põhjendatud, et Metsküla Algkool jääb sügisest suletuks. Viimasel ajal meil riigis tehtud otsused, mh mitmed kohtutest saadud otsused, vastu võetud ja välja kuulutatud seadused, seniste suurperede toetuste kärpimine jne, ei jäta enam kuigi palju ruumi muule arusaamale, kui et see tegevus on süsteemne hävitamaks eesti rahvust, -keelt, -kultuuri ja meie pärandit. Sellest on kujunemas meie püha üritus.”

Riigikogu liige Varro Vooglaid kirjutas kohtuotsuse puhul Facebookis:

“Kõik läheb muudkui allamäge: kõike ilusat, head ja õiglast, üldiselt öeldes inimlikku surutakse süstemaatiliselt maha ja juuritakse välja. Aga parem ikka kui see, et EKRE saaks võimule, onju… Muuseas, just täna kuulsin, et üks keskmisest suurem ettevõtja olevat just nii arutlenud: valetajate valitsuse maksutõusud kujutavad endast küll häbiväärset sigadust, aga samas on tema nõus seda hinda maksma, et EKRE valitsusest eemal hoida. Ma ei oskagi seda kuidagi muud moodi kommenteerida kui et mõtlemisvõimet halvav psühhoos on üks kole asi. Igal juhul on kurb Eesti hävitamist kõrvalt vaadata. Veel kurvem on, et see toimub paljude kaasmaalaste toetusel. Fakt on see, et kui EKRE oleks valitsuses, ei tuleks väikeste, kodulähedaste ja inimnäoliste maakoolide sulgemine kõne allagi.”