Eesti-Kreeka dokumentaalfilm “Parrhesia” valiti Maailma filosoofiapäeva diskussioonifilmiks

1pl30may06g037

Mart Raukase (fotol) 2016. a. suvel valminud autorifilm “Parrhesia” on olnud rahvusvaheliselt üsna edukas.

Hiljuti Küprosel peetud Kuldse Aphrodite” filmifestivalil pälvis see dokumentaalfilmi kategoorias võidu. Film on praeguseks kogunud juba 5 võitu rahvusvahelistelt filmifestivalidelt.

“Parrhesia” valimine Maailma filosoofiapäeva keskseks diskussioonifilmiks kriipsutab alla selle filmi universaalset mõistetavust. “Eesti filmikunst vajab, et rahvusvaheliseks muutuks ka eesti filmiteoreetiline mõte” ütleb Mart Raukas.

Ateena Ülikoolis peetud Maailma filosoofiapäeva konverents keskendus teemale “Inimnägu filosoofias”. Varasemalt on Mart Raukas esinenud Napflioni rahvusvahelise filmifestivali raames peetud filmiteoreetilisel konverentsil loenguga “Kinematograafia keel ning Aristotelese õpetus hinge liikumisest”.

Eesti kultuurieliidile ei tule “Parrhesia” edu üllatusena. Linnar Priimägi hinnangul on “Parrhesia” film ennastsalgavast, isegi ennastohverdavast aususest oma südametunnistuse ees. Peensusteni läbimõeldud kompositsioon, kvaliteetne pilt ja mõtlema panev sisu teevad “Parrhesiast” tähelepanuväärse filmi.

“See on Eesti filmikunsti üks suurimaid filme” kiidab Andres Uibo, kes on kutsunud “Parrhesia” Tallinna Rahvusvahelise Orelifestivali programmi ning plaanib koostöös Mart Raukasega alustada selle aasta sügisel filmi “Apokalüpsis” võtteid Patmose saarel.

UU

FOTO: PM/Scanpix – Mart Raukas

Kommentaarid