Eesti kuulumine Põhjamaade hulka on muutumas tühjalt kõmisevaks legendiks

Rubriik Eesti On
©Scanpix
Põhjamaad on juba ammu omaette ja nemadki pole kõiges ühtsed.

Kunagi taasiseseisvudes oli Eesti kuulumine Põhjamaade ilus unistus ja eesmärk, kuid nüüd on see kaotanud nii mõttekuse kui vajaduse.

Rahvusringhäälingu ajakirjanikud Anvar Samost ja Toomas Sildam tervitasid omanimelises saates Läti uue presidendi Egils Levitsi üleskutset loobuda seisukohast, et Läti on sild Ida ja Lääne vahel ning defineerida ennast Põhjamaana, kirjutab ERR.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Levitsi üleskutsest rääkides meenutasid Samost ja Sildam ka seda, et paarkümmend aastat tagasi tuli sama seisukohaga välja Toomas Hendrik Ilves.

“Kui Läti peab ennast Põhjamaaks, siis seda enam võiksime meie ennast Põhjamaaks pidada,” ütles Samost. Mõlemad tõid esile, et Põhjamaa on maailmas positiivne märk, mis tuleb seda kandva riigi mainele kasuks.

Mis on praegu Põhjamaades enam positiivset? Me ei kuulu sinna geograafiliselt – sellesse regiooni kuuluvad Skandinaaviamaad ja Soome.

Me ei kuulu sinna majanduslikult, sest Põhjamaad on väga erinevad – alates oma ressurssidest (nafta, mets, hüdroenergia, kalandus) äraelavast Norrast kuni sotsialistliku maksesüsteemiga Rootsi ja Hiina kapitali ahmiva Soomeni pole meil nendega muud ühist kui tihe kaubavahetus, skandaalsed Skandinaavia pangad meie rahandust laastamas ja nii edasi.

Meil pole midagi ühist ka kultuuriliselt, sest Rootsi juba on oma migrandimassi, riiklikul tasemel feminismi ja “euroopalike väärtustega” ehtne multikultimaa, kus rootsi rahva hing on murtud; Soome läheb kiiresti täpselt sama teed.

Mida on meil Põhjamaadest üle võtta? Migratsioonitaustaga Rootsi granaadiplahvatused ja Oulu vägistamised? Norra peresid lõhkuv lastekaitse Barnevernet või Soome leebus sisserändajatest kurjategijate karistamisel?

Praeguste Põhjamaade “väärtused” sobivad ainult vasakpoolsetele ja liberaalidele. Rahvuslik Eesti vajab sidet vaid Põlissoomlaste ja Rootsi Demokraatidega, et hoida ära Põhjamaade lõplik mandumine – muus osas on meil sõpru üle Euroopa. Multikultuursel allakäigul olevad Põhjamaad pole Eestile ammu enam sobiv eeskuju.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused