Eesti langetab majanduskriisi leevendamiseks diisli-, maagaasi- ja elektriaktsiisi (LISATUD EELNÕU SELETUSKIRI)

Eesti, Majandus,
- Updated

Valitsus langetab majandusmeetmete osana diislikütuse aktsiisi Leedus kehtivale tasemele, mis tähendab diislikütuse hinna langust 14,5 senti liitri kohta.

“Oluline otsus on aktsiiside langetamine. Miks me tahame aktsiise langetada – see on selgelt majandusaktiivsust toetav meede,” ütles rahandusminister Martin Helme (EKRE) valitsuse pressikonverentsil.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Valitsus kiitis heaks diisliaktsiisi määra langetamise 25 protsenti, 372 eurole 1000 liitri kohta. “Tegemist on võrdse määraga Leedule ja sellega muudame diisli odavamaks Lätist, kus praegu kehtib 414 eurot tuhande liitri kohta,” sõnas Helme.

“Tuleb märkida, et me ei arva, et meil Leeduga sama hind tuleks, sest Leedus kehtib erinev biolisandi nõue ja samuti on Leedus oma nafta rafineerimistehas, kus müüakse kütust ka ilma vahendajateta, aga põhimõtteliselt on see hinnavahe üliväike,” märkis rahandusminister.

“Ootame, et selle tulemusel väheneb oluliselt tankimine väljaspool Eestit. Praegu tangib ligi pool kogu rahvusvahelisest veost väljaspool Eestit,” sõnas minister. Suure tõenäosusega suureneb Helme sõnul ka Soome ja Rootsi suunduv transiiditankimine Eestis.

Diisliaktsiisi vähendamine pidurdab eriolukorrast tulenevalt alanud tarbimise langust, aga ka enne aktsiisilangetust prognoosis rahandusministeerium 100 miljoni eurost aktsiisitulude langust majanduse halvenemise tõttu.

Koos diislikütuse määraga langeb ka hulk teisi määrasid nagu kerge ja raskekütteõli ning põlevkivikütteõli aktsiisimäärad, mille eelarvemõju on üliväike.

“Maagaasi aktsiisimäära langetame poole võrra  9,1 eurolt 40 eurole 1000 kuupmeetri kohta. Maagaas muutub kodumajapidamistele 7,1 protsenti odavamaks,” märkis Helme.

Valitsus langetab elektriaktsiisi Euroopa Liidu lubatud miinimummäärani ehk 1 euroni, mille tulemusel peaks elektri lõpphind vähenema 3,1 protsenti.

BNS

Loe siit: LISAEELARVE EELNÕU SELETUSKIRI TÄISMAHUS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused