Eesti madjarid István Bán ja Urmas Bereczki said Ungari riigi kõrge autasu

Eesti,
©Uued Uudised
Ungari lipp Eestis.

Ungari president János Áder andis farmaatsiafirma Gedeon Richter Eesti filiaali juhile ja aukonsulile Lõuna-Eestis István Bánile ning ajaloolasele Urmas Bereczkile Ungari riigi kõrged teenetemärgid. Teenetemärgid andis üle Tallinnas töövisiidil käinud Ungari väliskaubandus- ja välisminister Péter Szijjártó.

Bán sai  Ungari teenetemärgi ohvitseriristi Eestis elavate ungarlaste identiteedi hoidmise ja Ungari-Eesti suhete arendamise nimel tehtud töö, aukonsuli kohustuste täitmise ning Balti riikides tegutsevate ungari ühingutega arendatud mitmekülgse koostöö eest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Bereczki sai Ungari kuldse teenetemärgi kahe riigi suhete süvendamise mitme aastakümne vältel tehtud töö tunnustusena.

“Austuse ja lugupidamisega täname aukonsul István Báni, kes oma tööga teenib meie riiki, aidates kaasa Eesti-Ungari koostööle, toetades kohalikke ungarlasi. Munkacsy Mihaly ühingu juhina edendab ta kahepoolseid kultuurisuhteid ja Gedeon Richteri esinduse juhina on ta majandusliku koostöö edendaja,” ütles Szijjártó.

“Urmas Bereczki on tunnustust väärt eeskätt pikaajalise Ungari instituudi juhi töö eest. Samuti võitleb ta meie kodumaa kohta konveieril toodetava valeinfo levitamise vastu ja aitab eestlastel õiglast pilti saada olukorrast Ungaris. Suur väärtus on Ungari kultuuri tutvustamisel tema tõlgetel ja  kirjatöödel,” sõnas Szijjártó.

Autasud, mida soovin Ungari presidendi János Áderi nimel teile üle anda, on seotud nii mineviku kui ka tulevikuga. Mineviku eest tahame väljendada oma tänu, austust ja lugupidamist. Tulevik on aga ootus ja lootus, et teie töö jätkub sama entusiasmiga. Täname Ungari kultuuri, identiteedi ja keele säilitamise eest Eestis,” sõnas minister. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused