Eesti mängib oma julgeolekuga: vangi mõistetud Vene luuraja võib vabaneda ennetähtaegselt

Eesti,
vabaduse väljak, vabaduse rist, monument, eesti vabadussõda
©Uued Uudised
Eesti riskib oma raskelt kättevõidetud iseseisvusega. Pilt on illustratiivne.

On arusaamatu, miks Eesti justiitssüsteem näitab üles halastust inimeste vastu, kelle tegevus tähendaks edu korral uut 1940. aastat.

Eesti riik andis juba armu riigireetur Hermann Simmile, vabastades ta ennetähtaegselt. Viimase aja uudised näitavad suundumust selle poole, et vabastada võidakse nii reetureid, spioone kui ka raskeid kuritegusid teinud ning vanglates laamendanud retsidiviste.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eestis luuramises süüdi mõistetud 42-aastane Vene kodanik Ilja Tihhanovski võib pääseda vanglast elektoonilist jalavõru kandma, vahendab BNS.

Tartu maakohtu esindaja ütles Interfaxile, et Tihhanovski tingimisi vabastamise taotluse vastu ei ole vangla ega prokuratuur. Kohus võtab seisukoha hiljemalt 23. märtsiks.

2017. aasta 10. detsembril pidas kapo kinni GRU heaks töötanud Ilja Tihhanovski, kelle ülesanne oli süüdistuse kohaselt koguda teavet riigikaitseliselt ja riigi toimimise seisukohalt elutähtsate objektide kohta ning täita muid ülesandeid. Kohus karistas Tihhanovskit nelja aasta pikkuse vangistusega.

Tegu on Vene kodanikuga, kes on seega otseselt võõrriigi spioon ja kes kasutab ilmselt esimest võimalust minemalidumiseks.

Eestis toimub midagi kummalist. Esiteks sülitab justiitssüsteem näkku inimeste õiglustundele, sest kui riigireetureid, luurajaid ja mõrvareid vabastatakse enne neile määratud karistuse ärakandmist, siis seaduskuulekad inimesed saavad signaali, et karistus, ka eluaegne vangistus, pole tõsiselt mõeldud ja seaduste paragrahvimärk näitab tõesti, kuidas seda väänata saab.

Mis aga on ohtlikum, on leebus inimeste vastu, kes on tahtnud oma tegevusega otseselt riiki kukutada ja meid taas okupatsiooni määrata. Kohtusüsteemi liberaalne armulikkus on seda mõistetamatum, et näiteks EKRE liikmest Riigikogu esimeest Henn Põlluaasa rünnatakse samas nii Venemaa kui ka mõningate Eesti euroliberaalsete ja vasakpoolsete ringkondade poolt seetõttu, et ta näeb Tartu rahulepet raudkindlana ka tänasel päeval.

Kommentaarid

One commentOn Eesti mängib oma julgeolekuga: vangi mõistetud Vene luuraja võib vabaneda ennetähtaegselt

  • Avatar
    uskmatu toomas

    Meie ainuke julgeoleku garantii on normaalsed suhted naabritega aga mitte mopsi mängimine kes klähvib teiste seljatagant ise kogu aeg värisedes .Kui ajaks selja sirgeks ja tõestaks,et oleme riik aga mitte jänkide lakei Peterburi väravas !

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused