Eesti meedia jätkab endise USA suursaadiku James D. Melville Jr protestiva lahkumise kohta käiva libauudise levitamist

Eesti,
- Updated
©Tairo Lutter/Postimees
James D. Melville Jr oli Eesti vasakpoolsele valitsusele sobivam kui konservatiiv Edward Masso oleks olnud.

Eesti peavoolumeedia kerib taas üht libauudist, võttes aluseks kunagise USA suursaadiku James D. Melville Jr Trumpi-kriitilist arvamuslugu ajalehes Washington Post.

Libauudise teeb sõnumist taaskorrutatav müüt sellest, nagu lahkunuks Melville suursaadiku kohalt Eestis protestina Trumpi poliitika vastu. See oli paraku vaid näitemäng, varjamaks tõde, et tal on kohe-kohe nagunii minek.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tegelikult oli suursaadik ametisse määratud eelmise presidendi, demokraat Barack Obama poolt 2015. aastal. USA diplomaatilise traditsiooni kohaselt vahetab uus president reeglina diplomaatilise korpuse välja. See ei toimu automaatselt ametisse astudes, vaid pikema aja jooksul. James D. Melville Jr, kes ka Eesti paistis silma homolembelise globalistina, ei olnud vabariiklase Trumpi toetaja juba algusest peale, ja varem või hiljem oleks ta nagunii välja vahetatud, seega otsustas ta ise orkestri saatel lahkuda.

Tuletagem meelde, et Trumpil oli valik Melville Eestist ära koristada juba ammu tehtud. “USA president Donald Trump on Ühendriikide uueks esindajaks Eestis välja valinud 32-aastase teenistuse järel erru läinud admirali Edward (Sonny) Masso, kellele tema tulevane asukohamaa pole sugugi päris võõras koht. Nimelt on alates 1992. aastast juba kümnes USA suursaadik Eestis juurte poolest eestlane,” kirjutas Õhtuleht 2017. aasta 4. septembril.

Paraku langes Masso kandidatuur peagi ära. “Ameerika Ühendriikide president Donald Trump võttis tagasi Eesti juurtega Edward «Sonny» Masso nominatsiooni Eesti suursaadiku kohale,” kirjutas Postimees tänavu 29. mail. Väidetavalt oli selle põhjuseks asjaolu, et Eesti võimuringkonnad ei soovinud vasakliberaalist Melville asemele siia konservatiivist suursaadikut ja andsid sellest USA diplomaatilistele ringkondadele märku. Selliseid soove on diplomaatias kombeks ka austada ja arvestada.

USA suursaadik James D. Melville Jr  teatas oma tagasiastumisest 30. juunil 2018. “USA suursaadik Eestis teatas, et paneb Trumpi pärast ameti maha,” kirjutas siis Postimees. Paraku teadis mees juba ammu, et ta vahetatakse nagunii välja, ja tema protest oli täielikult mingisugusegi õilsa ja põhimõttekindla taustata žest.

Seega on nii Melville Trumpi mustavad artiklid kui ka tema jutt lahkumise protestitaustast üks paras libauudis, mida Eesti peavoolumeedia jätkuvalt levitab.

Praegu on USA Tallinna saatkonna asejuhiks Elizabeth Horst ja ajutiseks asjuriks Clifford G. Bond.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused