Eesti meedia läks luureraportina esitatava libauudise õnge

Eesti,
- Updated

Postimees avaldas kolmapäeval USA kollasest väljaandest BuzzFeed pärineva loo, mille väitel Venemaa luurajad olevat jälginud Donald Trumpi käsul varasemasse Barack Obama voodisse urineerinud prostituute.

Tegelikult pärineb lugu internetitrollidega seotud veebiportaalist 4chan, mille kasutajad on selle eest ka vastutuse võtnud.

4chani kasutajate sõnul oli üheks nende eesmärgiks testida, kui kaugele on võimalik minna, söötes USA meediale ette selgelt naeruväärset ja mitteusaldatavat valeinfot, mis seab presidendiks valitud Trumpi halba valgusse.

Sama kinnitas paljude luureandmetega kokku puutunud WikiLeaks. See “ei ole luurearuanne,” teatasid WikiLeaksi analüütikud. “Stiil, faktid ja kuupäevad ei ole mingil moel usaldusväärsed.”

Libauudisest käis läbi ka väide, mille kohaselt Eesti teabeamet jälgis Donald Trumpi advokaadi Michael Coheni ja Venemaa duumasaadiku Konstantin Kossatšovi väidetavat kohtumist Prahas. Kuigi mingid muud andmed kummagi isiku Tšehhis viibimist ei kinnita, on Eesti peavoolumeedia BuzzFeedi libauudisest kinni haaranud.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused