Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti metodistid ei toeta homolembust katuseorganisatsioonis ja lähevad edasi oma, Piiblis näidatud teed pidi

-
21.08.2023
USA-s Kansases asuva metodisti kiriku juures on heisatud homolipp.
© Scanpix

Paljud kristlikud kirikud on kaasa läinud uusmarksistlike “väärtustega”, mistõttu tõsiusklikud on asunud hülgama renegaatlikke usuühendusi.

ERR teatab: “Eesti Metodisti Kirik lahkus maailma metodistlikke kirikuid koondavast Ühendatud Metodisti Kirikust (UMC), kuna ei nõustunud katusorganisatsiooni liberaalse lähenemisega seksuaalvähemuste (LGBT) õigustele.

“Põhjus, miks me Ühinenud Metodisti Kirikust oleme lahkunud, on see, et me oleme tundnud juba pikemat aega, et Ühinenud Metodisti Kirik maailma mastaabis on väga paljuski minemas sellist teed, mis läheb vastuollu kristliku õpetusega, nagu me usume ja rikub ka iseenda kirikukorda. Me näeme, et meil ei ole võimalik enam olla osa ülemaailmsest Ühinenud Metodisti Kirikust,” ütles Eesti Metodisti Kiriku superintendent Robert Tšerenkov esmaspäeval ERR-ile.

Küsimusele, kas see puudutab seksuaalvähemuste õigusi, vastas Tšerenkov jaatavalt: “Jah, see kindlasti üks kõige silmapaistvam tendents, mis on olnud Ühinenud Metodisti Kirikus, et järjest rohkem liigutakse selle poole, et hakatakse aktsepteerima homoseksuaalsete inimeste laulatamist ja ka preestriks õnnistamist. Meie usume pühakirja valguses, et see ei ole pühakirjaga kooskõlas, nagu ka antud hetkel Ühinenud Metodisti Kiriku iseenda kirikukord ütleb. Aga paraku seda kirikukorda ka järjest rohkem rikutakse. Nii et see on kindlasti üks kõige silmapaistvam väljendus.”

Piiblis seostatakse homoseksualismi Soodoma ja Gomorra linnadega, kus õitses samasooliste porduelu. Kristlus on alati tunnistanud ainult mehe ja naise suhet, kuid “uusväärtuste” aegadel minnakse kaasa ka pealesurutava homoagendaga.