Eesti muslimite peaimaam tahab uue mošee rajada Kadriorgu

Eesti,
- Updated
INDIA-KASHMIR-RELIGION-ISLAM

Eesti muslimite peaimaam Ildar Muhhamedšin on ammu astunud samme, et saada Tallinnasse uus islami pühakoda. Majagi on juba valmis vaadatud – Joa tänav 6, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti peaimaam käib väidetavalt juba aastaid islami koguduse heaks mitmelt poolt raha küsimas. Aprillis käisid Türgist Tallinnas TİKA (Türgi koostöö- ja kooskõlastusagentuur) esindajad. See pole marginaalne organisatsioon, vaid allub otse Türgi peaministrile ja selle eelmise aasta eelarve oli üle 115 miljoni euro. 

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti Päevalehe allikate sõnul olevat türklased olnud Muhhamedšini plaaniga – rajada Tallinnasse suurejooneline islami pühakoda – päri. Peaimaam eelistaks uue mošee asukohana Maardut, sest just seal elab suur osa tema tatarlastest poolehoidjaid. Türklased pidasid Maardut liiga kaugeks.

Muhhamedšin näitas türklastele ka Kadriorus Joa tänaval Oru hotelli vahetus läheduses laiuvat suurt krunti ja seal asuvat hiiglaslike mõõtmetega maja.

Uuest majast peaks saama hiilgav keskus palveala, kabinettide, raamatukogu ja õppeklassiga, kus tudeeritaks araabia keelt. 

Ükskõik kas peaimaam ostab Joa tänava maja või mitte – toimunu annab märku koguduse tulevikuplaanidest.

Loe lähemalt Eesti Päevalehest! 

Foto: AFP

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused