Eesti õhuruumi kaitsevad nüüd poolakad ja seda otse Ämarist

Eesti,
- Updated
©UU
Ungari lennukid Eesti taevas. Madjarid teenisid Leedu lennuväebaasis. Pilt on illustratiivne.

Tšehhi lennuväelased andsid neljapäeval Ämari lennubaasis peetud tseremoonial Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi turvamise esmakordselt Poola õhuväe kätesse.

Ämarisse saabunud Poola kontingendi kodubaas on 32. taktikaline lennubaas Laskis ning õhuturvet hakatakse tagama hävitajatega F-16, vahendab ERR. Ämarisse saabunud hävitajad on lennubaasis valves ööpäevaringselt, sooritavad vajadusel tuvastuslende ja teevad regulaarselt treeninglende.

Nii tšehhid kui poolakad valvavad Eesti õhuruumi esmakordselt. Varem on Visegradi riikidest seda teinud Ungari.

Brigaadikindral Veiko-Vello Palm ütles, et Eesti kaitseväge seob Poola kaitseväega pikaaegne ja tulemuslik koostöö. Poolakad tõid eelmise aasta Kevadtormile esmakordselt rannakaitse raketiüksuse.

Poola sõjaväelased teenivad Ämaril rotatsiooni korras neli kuud.

Kommentaarid

One commentOn Eesti õhuruumi kaitsevad nüüd poolakad ja seda otse Ämarist

  • Avatar
    uskmatu-toomas

    Kaitsevad küll aga kas on püütud ka meid rünnata peale nende kordade kui Vainloo saare juures seda idiootlikku nurka lõigatakse ? Need meie kaitsjad käivad ikka siin rohkem treenimas madallende,tuvastamas iga lennukit mis Balti mere kohal lendab kui meid kaitsmas.Kus saaksid need NATO lendurid nii vabalt treenida linnade ja külade kohal Euroopas ??

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused