Eesti on nakatumise tipus, valitsus aga kavandab piirangute lõdvendamist

Eesti,
Koroona testimise telgid on tänane reaalsus. Pilt on illustratiivne.

Eesti viimase kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta on alates neljapäevast Euroopas kõige kõrgem, vahendab ERR.

Helsingin Sanomate vahendatud Our World in Data andmetest selgub, et Eesti möödus oma nakatumisnäitajaga 1517,6 Tšehhist. Tšehhi nakatumisnäitaja on viimastel päevadel veidi alla läinud ja oli viimastel andmetel 1 474,8.

Peaministri ülesandeid täitev riigihalduse minister Jaak Aab aga sõnas, et piirangud on kehtestatud 11. aprillini, kuid neist väljutakse samm-sammult.

Aab ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et piirangud on vähendanud kontakte ning näiteks koolilaste seas on nakatumine vähenenud. Nakatumine on tänu vaktsineerimisele vähenenud ka vanemate kui 80-aastaste seas ning langenud on ka nakatumine hooldekodudes.

Aab nentis, et piirangud on kehtestatud 11. aprillini, neid hakatakse leevendama samm-sammult. “Ma ei usu, et tuleme [piirangutest] ühe ropsuga välja,” sõnas ta, põhjendades seda nii teiste riikide, kui ka Eesti kevadisele kogemusele, vahendab BNS.

Ilmselgelt on olemas vastuolu tegeliku olukorra ja valitsuse optimismi vahel, sest ka vaktsineerimine ei suju eriti edukalt.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused