Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti on sel aastal maha kandnud 728 000 koroonavaktsiini doosi

12.07.2023
Vaktsineerimine
© UU

Mäletate, kuidas veel mõni aasta tagasi inimesi piltlikult öeldes süstiga taga aeti ja vaktsineerimisest keeldunuid taga kiusati. Tänaseks on olukord selline, et ainuüksi aasta esimese poolaastaga on Eestis maha kantud ligikaudu 728 000 Covid-19-vastast vaktsiinidoosi, kaitsesüste on tehtud üle 11 000. Üle maailma on läinud prügikasti sajad miljonid doosid.

Kui algse Euroopa Liidu ühishankega pidi Eesti sel aastal Pfizer/BioNTechilt välja ostma 1,3 miljonit vaktsiinidoosi, siis Euroopa Komisjoni juhitud läbirääkimiste tulemusel vähenes arv märgatavalt, ütles ERR-ile sotsiaalministeeriumi kommunikatsiooninõunik Neeme Raidvere. Nüüd on Eestil kohustus aastatel 2023 kuni 2026 välja osta ligi 239 000 vaktsiinidoosi.

Ikka selleks, et minema visata, sest tänavu esimese kuue kuu jooksul riigis maha kantud ligi 728 000 vaktsiinidoosi ning juuni lõpu seisuga oli laos vaktsiinidoose veel 732 000. Ligi kolmveerand mahakandmisele läinud doosidest olid Pfizer/BioNTechi vaktsiinid ja pea kaks kolmandikku laos olevatest vaktsiinidest on samuti Pfizeri kaitsesüstid.

Lepingu muudatuste järgi peab Eesti sarnaselt teiste EL-i riikidega tasuma ka kokkuleppetasu, millega tagatakse dooside mahu vähenemine ning ka vajadusel odavamate täiendavate vaktsiinide ost, sõnas Raidvere.

 

Allikas: ERR