Eesti on tabanud viis Valgevene kaudu EL-i sisenenud illegaali

Eesti,
©Scanpix
Kunagine Eesti piiripost Miikse küla lähedal.

Siseminister Kristian Jaani sõnul on Eesti politsei seni tabanud viis illegaali, kelle osas on tuvastatud, et nad on Euroopa Liitu sisenenud läbi Valgevene.

Jaani sõnul on Eesti hinnanud suurimaks riskiks selle, et Eestist saab illegaalide transiitkanal Põhjamaadesse. “Seni see oht õnneks realiseerunud ei ole,” ütles Jaani.

Tema sõnul on Eestis tabatud viis Valgevenest tulnud illegaali, kellest kaks on juba saadetud tagasi lähteriiki ja üks saadetakse neljapäeval.

“Meil on olnud nende isikute tagasi Iraaki saatmine olnud väga lihtne, kuna nad on valinud vabatahtliku tagasipöördumise. Üks oli küll Venemaalt tulnud, kelle saatsime Venemaale ja Venemaa võttis ta ka lahkelt vastu,” selgitas Jaani.

Ta lisas, et kahe isiku osas on menetlus kinnipidamiskeskuses veel pooleli.

Jaani sõnul on politsei tähelepanu suunatud sisepiiridele, eriti Tallinna reisisadamale, kuna võib arvata, et illegaalide eesmärk on jõuda Põhjamaadesse. “Aga viime tegevusi läbi ka lõunapiiril. Samas Eesti-Vene piiril ei ole seni muudatusi märgata olnud,” ütles Jaani.

BNS

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused