Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti on tänavu tabanud 370 ebaseaduslikult riiki sisenenud isikut

20.10.2016
Eesti on tänavu tabanud 370 ebaseaduslikult riiki sisenenud isikut

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) töötajad on sel aastal tabanud 370 illegaalselt riiki sisenenud isikut, mida on vähem kui eelmisel aastal.

“Käesoleva aasta üheksa kuu jooksul tabati ebaseaduslikult rändelt 370 isikut, mis on kuuendiku võrra vähem kui eelmisel aastal samal perioodil,” ütles PPA pressiesindaja Ragne Keisk BNS-ile. See arv hõlmab nii piiril kui siseriigis tabatud isikuid, täpsustas PPA esindaja.

Jaanuarist septembri lõpuni on Eestis ebaseaduslikul piiriületusel piiripunktide vahelisel alal ebaseadusliku rände eesmärgil kinni peetud 29 isikut, mida on 15 võrra vähem kui eelmisel aastal, ütles kolmapäeval BNS-ile PPA integreeritud piirihalduse büroo juht Helen Neider-Veerme.

Läti piirivalve teatas sel nädalal, et on tänavu riigist välja saatnud 300 illegaali.

“Raske on hinnata, mida on täpselt silmas peetud Lätis tabatud 300 illegaali all – kas need on piiriületused, rände juhtumid. Seepärast kahjuks ei oska ka öelda kas andmed Eesti ja Läti vahel on võrreldavad,” tunnistas Keisk.

Kui palju illegaalseid riiki sisenejaid on tegelikult või tabamata, seda ei oska täpselt keegi öelda. Viimasel ajal on Eestisse tulnud erinevatel põhjustel päris palju muu nahavärvi, usu ja keeletaustaga inimesi, kellest ei ole päris täpselt teada, kas nad viibivad Eestis legaalselt (tudengid, tööviisaga, jne.) või illegaalselt. Riigikogu õiguskomisjoni aseesimehe ja endise piirivalvekoloneli Uno Kaskpeiti sõnul on pärast korraliku sõjaväestatud piirivalve kaotamist ja selle liitmist politseiga tunduvalt suurenenud risk illegaalsele rändele. “Seda soodustab ka Schengeni viisavaba liikumine Euroopa sees. Kui isik on juba pääsenud ühte Schengeni riiki, siis on tal üsna kerge pääseda kõikidesse teistesse, sest sisepiiride valve on pea olematu.”

BNS -UU