Eesti Päevalehe uudis üritab väita, et Ameerika Trumpi-meelsed protestijad kasutavad Nõukogude gaasimaske

Eesti,
- Updated
EPL-i pilt.

Uute Uudiste tähelepanu juhiti sellele, et Eesti Päevalehe artikli “Kongressi ründamine pööras Trumpi partei lõpuks tema vastu” pildiks on väidetav AFP foto, millel on näha Nõukogude gaasimaski ГП-5.

Pildi allkiri väidab, et “Nii mõnigi Trumpi toetaja näis olevat arvestanud, et asi võib pingeliseks minna, ja gaasimaski kaasa võtnud.” Vene ГП-5 Washingtonis?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Muidugi võib tegu olla AFP pildiga ja EPL võttis selle pahaaimamatult üle, aga siis ei maksa Delfi “faktikontrollil” ka “libainfo avastusi” teha, kui teised väljaanded kasutavad Lääne lehtede, näiteks Washington Timesi lugusid.

Ka see võib olla, et Ameerikas liiguvadki Vene gaasimaskid, aga siis on need tõenäolisemalt Antifa tegelaste nägude ees. Siiski on vähetõenäoline, et pidevalt NSVL/Venemaaga vastasseisus olevas USA-s on liikvel käibelt kadunud Nõukogude gaasimaskid, mis olid väidetavalt siis ka Kongressi ründajatel. Kas neil siis tõesti Ameerika omi ei leidunud?

Aga naastes gaasimaski ГП-5 juurde, siis Vikipeedia kirjutab: “Gaasimaskide komplekt GP-5 on Nõukogude Liidu toodetud gaasimaskide komplekt, mis sisaldab ühefiltrilist gaasimaski ShM-62. See anti Nõukogude elanikkonnale välja alates 1962. aastast; tootmine lõppes 1990. aastal.” Vaata: https://en.wikipedia.org/wiki/GP-5_gas_mask

“Selliste lavastatud piltide avaldamine peaks olema karistatav! Vaevunuks oma näitemängude pildistamiseks vähemalt USA päritolu gaasimask soetada! Ei, ühele pilapoest lipuvärvides mask ette ja teisele NSVL-i GP5 (ГП-5) tüüpi  gaasimask pähe ja ongi libauudis olemas ja saame peremeestelt kiita?” kirjutab ajakirjanik Andres Raid.

Võimsa “faktikontrolliga” EPL/Delfi aga levitab teadlikult või teadmatult kahtlaseid pilte, ise seejuures teiste juurest vigu otsides.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused