Eesti Päevalehele: Eesti ei ole Ungari ja Soome vaidluste osapool ja vähemalt meie ei tunne ennast tõrvatuna

Rubriik Eesti On
©Scanpix
Antti Rinne uus valitsus kaldub vasakäärmusesse ja teda iga hinna eest toetada pole Eestil vaja.

Eesti Päevalehe juhtkiri “Tõrvates Soomet tõrvab Ungari ka meid” on vasakpoolse väljaande katse rääkida kogu Eesti eest oma ideoloogiliselt positsioonilt.

Oma seisukohtade “tõestuseks” on EPL üle võtnud kõik selle, mida vasakliberaalne meedia Ungari kohta kirjutab, alates Putini-meelsusest ja Sorose-teemast ning lõpetades Viktor Orbani väidetava diktaatorlusega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tüli Ungari ja Soome vahel seisneb tegelikult vaid selles, et Soome vasakvalitsus tahab eesistujamaana võtta üle Ungari karistamise väidetavate justiitsrikkumiste eest, mida seni tegi mitte eesistujamaa oma algatusena, vaid Brüsseli institutsioonid, eriti Euroopa Komisjon.

Rünnakud Poola ja Ungari vastu aga on seotud ühe kindla teemaga, nende immigratsioonivastasusega, mistõttu nende riikide survestamiseks otsitakse teisi võimalusi – nii kohtureforme, seadusandlust (Sorose seadused), väidetavat sõnavabaduse piiramist ja isegi Kesk-Euroopa Ülikooli sulgemist, mille taga oli pigem akrediteeringu puudulikkus.

Ei, EPL-i marksistid, Ungari ei tõrva sellega Eestit – ka meil on üha vähem asja Soomega, kus on võimule tulnud paduvasakvalitsus koos mürkrohelistega, kes kujundavad riiki ümber multikultuurseks, ning ergutavad EL-is ökofašismi. Soomes on kõige populaarsemaks parteiks endiselt Põlissoomlased, kes jäid sotsidele küll valimistel ülinapilt alla, kuid pärast valimisi on reitingutabeli etteotsa tõusnud.

EPL on võtnud endale õiguse kiita Soome kohtukorraldust tuhandete seal elavate eestlaste nimel. Kas see liiga pretensioonikas õigus pole? Nagu ka väitmine, et Ungari tõrvavat koos Soomega ka meid – suur osa Eestist seda küll ei tunneta.

Kui kaks riiki vaidlevad omavahel, rõhudes teineteise erisustele, siis ei sobi kolmandal riigil sinna vahele torkima minna – EPL ei saanud ennast marksistlikust veregrupist tingituna siiski tagasi hoitud.

EPL on ette võtnud ka “versus”- küsimuse: kas jõuguvägivald kurnab Rootsit? Aluseks on lugu sellest, kuidas üks naine ootas EMO-s neli tundi, sest kõik arstid tegelesid jõugutulistamises viga saanutega.

Kui Expresseni kolumnist Linda Nordlund arutleb selle üle, kui palju läheb selline tohterdamine tervishoiusüsteemile maksma ja kas selle tõttu ei kannata seaduskuulelike inimeste teenindamine, siis Sydsvenskani kolumnist Moa Berglöf ütleb lihtsalt, et keskklass nuriseb liiga palju. Kumb neist kahest vasakpoolne on, pole vist raske arvata.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused