Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti Päevaleht avaldas Autorollo kirjavahetuse, milles nähtub Keit Pentus-Rosimannuse seotus

30.01.2021
Keit Pentus-Rosimannus
© UU

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus (Reformierakond) ei soovi eriti rääkida oma rollist tema isale kuulunud transpordifirma Autorollo pankroti juures. Autorollo pankrotipesast pärit kirjad heidavad aga valgust sellele, kuidas Pentus-Rosimannus ja tema abikaasa Rain Rosimannus Autorollos asju ajasid.

„Väga lühidalt kokku võetuna on sündmuste käik järgmine: varem edukalt tegutsenud Autorollo sattus majandusraskustesse ja selle senine juht Väino Pentus läks haiglasse. Firmasse appi toodud advokaat Siim Roode tegi seejärel rea tehinguid, mis tõid Autorollole suurt kahju ja firma läks sisuliselt varatult pankrotti. Väino Pentus ja Siim Roode mõisteti kohtus pankrotikuritegude eest süüdi. Suur ja lahendamata küsimus, millele pole pikkade protsesside käigus andnud vastust ei kriminaalmenetlus ega pikalt käinud tsiviilkohtumenetlus, puudutab Keit Pentus-Rosimannuse ja tema abikaasa Rain Rosimannuse rolli kogu loos,“ kirjutas Eesti Päevaleht.

Hiljem astus Keit Pentus-Rosimannus ministri ametist tagasi ning on nüüd Kaja Kallase valitsuses taas platsis nagu poleks midagi juhtunud.