Eesti Päevaleht elab põllumajandustoetustest valesid kokku kirjutades mingis paralleelmaailmas 

Eesti,
©UU

Eesti Päevalehes lihtsalt lahmitakse, süvenemata tegelikkusesse – nii on ka top-up-toetustest rääkides selge rumalus kokku kirjutatud.

“Esimene teema ehk Eesti enda riigieelarvest ülemineku- ehk top-up-toetuste maksmine tähendas esialgu 15,3 miljonit eurot, siis 10,3 miljonit ja viimastel andmetel on võib-olla kahanenud viiele miljonile,” kirjutab EPL juhtkirjas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Esialgne maht oli tõesti kusagil 15 miljoni peale mõeldud, kuid asju halvendas varasem maksupoliitika. Siseminister Mart Helme ütles oktoobris, et riigil jäänud 2018. aasta ja 2019. aasta esimese poole jooksul saamata 14 miljonit eurot maksuraha sisseveetavalt tööjõult, mis on umbes selline maht, nagu oleks vaja põllumeestele ettenähtud top-up-toetusteks.

Praegu aga on olukord hoopis teistsugune kui kirjeldab EPL. Viis miljonit on juba olemas, ja tänu EKRE ministrite pingutustele ja valitsuspartnerite toele leiti põllumajandusettevõtetele üleminekutoetusteks veel viis miljonit eurot.

Ka Riigikogu rahanduskomisjon toetas valitsuse ettepanekut eraldada 2020. aasta riigieelarves täiendavad viis miljonit eurot põllumajandusettevõtete üleminekutoetuseks – ettepaneku kohaselt on üleminekutoetuseks ette nähtud summa tuleval aastal 10,3 miljonit eurot.

Seega on EPL-i lause “Kuna eriti ekrelased räägivad suure suuga, kui oluline on toetada Eesti põllumajandust, on veider, et ei kasutatud võimalust olla veidikegi tegude erakond, vaid näidati põllumeestele alustuseks hoopis trääsa,” selgelt õel vale.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused