Eesti Päevaleht kinnitab Bundeswehri madalast võitlusvõimest kirjutades taas Mart Helme varasemat juttu

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Saksa relvajõudude helikopter Black Hawk õppustel – on oht, et lahingumasina nimele tuleb lisada sõna “down”.

Kogu Eesti ühiskond mäletab seda hüsteeriat, mis läks mullu detsembris lahti, kui Mart Helme rääkis Saksamaa sõjalisest võimetusest.

Paanitsemine köeti sedavõrd üles, et EKRE esimehest tehti peaaegu NATO lagundaja, kuigi paljud ütlesid juba siis: ega ta ju midagi valesti ei öelnud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Saksamaa on Eestiga võrreldes vaata varsti juba militaarne kääbus, sest kui õppustel harjavartega imiteeritakse püssiga laskmist. /…/ Ma käisin mõned aastad tagasi riigikaitsekomisjoni liikmena Saksamaal, ma ei ole kusagil näinud nii kurbi kindraleid, kui Saksamaal, sest nad kõik nutsid ainult selle üle, kuidas neil ei jätku mehi, kuidas neil ei jätku raha, kuidas neile ei tellita relvi, kuidas neil kõik käib alla. /…/ Saksamaa ei ole küll see riik, mis oleks võimeline või ka tahteline Eestit ja teisi Balti riike kaitsma sõja korral. Nii et siin meil ei ole väga palju valikuid,” rääkis Mart Helme tollal. (Delfi)

Nüüd aga kordab Eesti Päevaleht kogu Mart Helme väljaöeldud tõe üle oma loos “Peaaegu kõigest on puudus. Saksa sõjavägi sai viiendat aastat järjest hävitava hinnangu”. Selles räägitakse, et  Saksa armeel on suurest eelarvekasvust hoolimata relvi ja inimesi puudu ning bürokraatiat ülemäära palju, Bundeswehri tellitud hädatarvilikest uutest ründehelikopteritest on kohale toimetatud ainult mõned, kasarmutes seinad hallitavad ja voodeid pole, paberite järgi on olemas 15 suurt lahingulaeva, kuid tegelikult on neid ainult üheksa ja pole selget plaani uusi soetada – puuduste loetelu on pikk.

Sisepoliitiliselt räägib Eesti meedia detsembrikuine hüsteeriahoog oma keelt. Mart Helme tõi temale omase otsekohesusega välja puudujäägid NATO-s ja tegi omapoolse soovituse orienteeruda pigem USA-le kui alliansi sõjaliselt võimsaimale liikmele, ja sedagi mitte avalikkuse ees, vaid rahvuskonservatiivsel konverentsil.

Opositsioon leidis tõerääkimises võimaluse siseministrit rünnata ja tema kompetentsus küsimärgi alla seada. Ehk siis kasutati ära reaalne ja vajalik hoiatus oma intriigide tarvis ära. Poliitilises elus aga paneb see hoopiski opositsioonipoliitikute kompetentsuse ja usaldatavuse kahtluse alla: kui nad on valmis varjama tegelikke arenguid maailmas, siis ei tohi selliseid inimesi üldse võimu juurde lasta – nad hukutavad tõde varjates riigi, sest nende poliitkorrektsus ei luba vajalikke meetmeid õigel ajal kasutusele võtta.

Eesti Päevaleht kinnitas nüüd üle, et Mart Helmel oli õigus. Nagu alati. Sest õigeks on osutunud tema sõnad Soome valitsuse ohtlikust vasakpöördest ning varasemad jutud õõnespeadest ehk Eesti kõrgharidussüsteemi ärakasutamisest Schengeni ruumis elamisloa saamiseks.

Nii et kui Mart Helmet jälle mõne ütluse pärast rünnatakse, siis on õige hüsteeritsemise asemel minna konkreetsesse infokeskkonda ning kontrollida, kas EKRE esimees taas mitte sulatõde ei räägi. Opositsioonipoliitikud aga tasub umbusuga võtta, sest nemad on tõe varjamise poolt.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused