Eesti Panga uus asepresident Maive Rute näeb Postimehe vihjetest hoolimata Eesti elu positiivses valguses

Rubriik Eesti On
©Scanpix
Eesti Panga uus asepresident Maive Rute näeb tänast Eestit heas valguses.

Postimees on kirjutanud huvitava loo Eesti Panga asepresidendi ametisse asuvast Maive Rutest, kuid persooni kõrval on huvitav ka ajakirjanike tööstiili jälgida.

Maive Rute ütleb, et pärast 15-aastast tööd Brüsselis näeb ta Eesti elu üllatavalt positiivses valguses; ta usub, et hoolimata vahepealsetest tõmbetuultest on Eesti pikas plaanis õigel teel; siinsed ühiskondlikud kokkulepped ja normid annavad tema sõnul inimestele suurema vabaduse eneseteostuseks ja meie sotsiaalsed reeglid ei kirjuta nii palju ette kui näiteks Lõuna-Euroopas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Edasi hakkab ajakirjanik Rutet vaikselt suunama, küsides, et kas teda ei peletanud hirmutavad arengud Eestis. Naine vastab, et uued poliitilised arengud on osa demokraatiast ja õiged lahendused leitakse ühiskondlikus debatis.

Edasi järgneb maineküsimus. Kahjuks jääb ajakirjanikul saamata kaljulaidilik vastus, vaid Maive Rute teatab, et Eestit tuntakse ettevõtliku ja tehnoloogiasõbraliku maana ning negatiivsena ei märgi ta mitte EKRE-t valitsuses, vaid meie majanduse ressursiintensiivsust, kus tootlikkus ei ole piisavalt kõrge, majandus on energiamahukas ja üsna saastav. “Mõned rahapesuskandaalid on seda (mainet – toim.) kahjustanud, aga Eesti kuvand on ikkagi hea,” lisab ta. Ei sõnagi “paremäärmuslastest” valitsuses!

Nii et siinkohal jäi Postimehel uuelt Eesti panga asepresidendilt loodetud löök valitsuse pihta saamata, kuid soov selleks kumab ajakirjaniku küsimustest läbi. Muidu aga liigub jutt panganduse ümber ja on üsnagi huvitav.

Maive Rute aga tõi taas Eestisse sõnumi, mille ütles veidi varem välja siia elama asunud kanadalane Jean-Philippe Dumont: Eestis on vabadust rohkem, Lääne-Euroopa aga sumbub seisakusse. Paraku soovib enamik alandlikult Brüsseli-meelseid erakondi, eriti just Reformierakond, üle võtta kõike, mis muudaks meidki selliseks seisva veega tiigiks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused