Eesti peavoolumeediat ootab kibe pill: mis saab siis, kui Suurbritannia ei kukugi kaosesse?

Eesti,
©Reuters/Scanpix
Suurbritannia teeb viimaseid samme EL-ist eemale ja peagi jääb see ajalooetapp selja taha. Pilt on illustratiivne.

Värsked ennustused Briti majanduse kohta lubavad EL-ist lahkujale mitte kerget, aga igati normaalset arengut – meedia, sealhulgas Eesti oma, aga on juba aastaid mõnuga kirjutanud Brexiti-järgsest kaosest, ning nüüd tuleb ilmselt libauudiste vahendamise eest mainega maksta.

Praktiliselt kõik suuremad Eesti väljaanded üllitasid õuduslugusid, kus lahkumispäeval kukuvad hetkel õhus olevad lennukid alla, sest keegi luba neil enam maanduda; Londonis saab otsa joogivesi, sest üht puhastuskomponenti saab ainult EL-ist; Briti politsei seab selleks ajaks valmis suured korrakaitsejõud, sest näljased inimesed hakkavad poode rüüstama – sellist absurdi levitatati muidu prestiižsetes väljaannetes vähimatki piinlikkust tundmata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Postimees kirjutas näiteks loos “Brexiti ootamatu mõju: tuhanded britid võivad selle tõttu surra südamehaigustesse!” järgmist: “Brexit võib järgmisel kümnendil viia tuhandete brittide suremiseni südame- ja veresoonkonna haigustesse, öeldakse uurimuses, mille kohaselt mõjutab nende haiguste sagenemist kaasa puu- ja juurviljade tarbimise vähenemine seoses nende kallinemisega Euroopa Liidust lahkumise tõttu.”

Leht vahendas küll teist väljaannet, aga kogu loost oli tunnetatav see nauding brittide alandamisest ja nende oodatavast halvast käekäigust. Kas polnud tõesti ainsatki majandusinimest, kes näinuks ette brittide kiiret ümberorienteerumist teistele turgudele – eriti veel üsnagi odavate ja kogu maailmast pakutavate puu- ja köögiviljade osas?

Keegi ei tahtnud näha ka seda, kuidas Brexitist hoolimata avati uus migrantide ebaseaduslik paadirändetee üle La Manche` väina – pagulased küll Brexiti-põrgut ei karda.

Tuleb üle korrata, et selliseid libauudiseid levitasid praktiliselt kõik Eesti meediakanalid – nüüd tuleb neile usalduse kaotamise kahju sisse võtta. Sest kui lehed kirjutavad hirmsaid asju, mis tegelikult ei juhtu (ja see oli ette teada), siis on neist saanud kollane kõmuajakirjandus.

3 commentsOn Eesti peavoolumeediat ootab kibe pill: mis saab siis, kui Suurbritannia ei kukugi kaosesse?

 • Avatar

  Maailma majanduskorüfeed teadsid kohe mis juhtuma hakkab – inglaste naela kurss tõusis euro suhtes hüppeliselt ja ka sealt edasi tõuseb pidevalt. Seega nende meelest ootab Ühendkuningriike helge tulevik!!!

  • Avatar

   võrrelda edasi ka teiste valuutadega, siis oleks õigem isegi öelda, et euro kurss langes (hüppeliselt).

 • Avatar

  Brittidele esimeseks panna kahuripaadid piiridele, et vallutajaid rohkem juurde ei tuleks.
  Teiseks on vaja kiiresti KÕIK viimase (nii vähemalt 30a jooksul) laekunud vallutajad välja saata.
  Kardevasti nii kardinaalseks sammuks ei ole seal keegi valmis – lasevad endid rahulikult välja suretada – nagu rootslased 🙁
  Eestlastel on veel lootust – EKRA peatagu ühe mustenev Mustamägi, et mustaks ei muutuks ka muu Tallinn ja siis Tartu ja siis kogu Eesti.
  Isegi Venemaa teab mida vaja teha – IGA VALGE lapse sünni puhul vanematele toetus vähemalt 10 000€ kätte.
  Või Aadu vari selle PRAKTILISE ja TÕHUSA meetme juures ei luba seda juurutada???
  Ahh, et raha kust – aga lihtne – pooled ministeeriumi ametnikud koondada – Mart ja Martin vanade riigiamtnikega peaksid täpselt teadma milline pöialde
  keerutamine seal reaalselt käib – olime ju omal ajal ühe katuse all tööl 😉
  PS. Ainult Sise ja Kaitse minni jätaks esmalt rahule. Välisminnist nii 25% ära – jällegi nii Mart kui Martin peaksid mäletama kes olid seal suurimad nahavedajad…

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused