Eesti piirivalvurid väärivad tunnustust migrantide tõrjumise eest jalgpalli MM-i ajal

Narva piiripunkt on saanud kohaks, kuskaudu migrandid Eestisse pääseda üritavad.

Uued Uudised on korduvalt kritiseerinud idapiiri kehva toimimist, piirivalve lammutamist ning skandaale ajutise kontrolljoone kindlustamise ja rahastamise ümber, kuid seekord sooviks hoopis kiita Eesti piirivalvureid hea töö eest jalgpalli MM-i ajal.

Venemaal peetavate jalgpalli maailmameistrivõistlustega seoses on Eestisse püüdnud siseneda 33 inimest, kellel puudus viisa ning kes ilmselgelt soovisid Euroopa Liidu läänepoolsetesse riikidesse edasi liikuda, vahendab BNS.

Eesti piirivalvurid on Narva piiripunktis kinni pidanud ja tagasi saatnud 19 Nigeeria, üheksa Senegali, ühe Pakistani ja ühe Haiti kodaniku, kagupiiril on juulis kinni peetud kolm ebaseaduslikku piiriületajat – eritrealane ja kaks bangladeshlast, kellel osutus olema jalgpalli fännipass, kirjutab Postimees.

Venemaa on seoses suurvõistlusega lubanud viisata oma territooriumile fänni-ID vormistanud välisriigi kodanikud, kes on endale soetanud mõne MM-mängu pileti. Tingimuseks on, et need inimesed peavad olema Venemaalt lahkunud hiljemalt 26. juuliks ehk kümmekond päeva pärast suurturniiri lõppu.

Jalgpalli maailmameistrivõistlused algasid 14. juunil ning lõppevad finaalmänguga pühapäeval, 15. juulil. Selle aja jooksul on väga paljud välismaalased, eriti aafriklased, üritanud Läti, Leedu, Soome ja Eesti kaudu Euroopa Liitu pääseda. Võib eeldada, et päris paljud jäävad ka pärast 26. juulit Venemaale, et leida viiss Euroopasse pääsemiseks.

Samuti peab tunnustama ka Venemaa piirivalvureid, kes leidsid ja pidasid kinni Eestisse suunduva bussi pagasiruumi peitunud marokolased, ning on Eesti meedia andmetel oma piirialadel kinni pidanud sadu Läände pürgijaid. Ka Venemaale on roninud palju Kolmanda maailma õnneotsijaid, kuid erinevalt Läänest sealmail migrante ei poputata, vaid neil tuleb hakkamasaamiseks vaeva näha, see aga võõrastele ei meeldi ja nad üritavad Lääne sotsiaaltoetuste juurde pääseda.

Täiendatud! Neljapäeval kella 11.30 paiku pidasid piirivalvurid Setomaa vallas Koidula-Võmmorski maantee kolmandal kilomeetril Eesti-Vene kontrolljoone lähedal kinni dokumentideta kaks meest. Araabia keelt kõnelenud dokumentideta mehed viidi asjaolude selgitamiseks Piusa kordonisse, kus nad rääkisid uurijale, et on mõlemad 28-aastased ja palestiinlased. Neid väiteid kontrollitakse edasises menetluses.

Kommentaarid