Eesti presidendi ja Rooma paavsti ühiste seisukohtade kohta on Raamatute Raamatus hea mõiste – selleks on variserlikkus

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Paavst Franciscus käis Eestis 2018. aastal.

President Kaljulaidi kohtumisel Rooma paavstiga kõlasid mõlema suust variserlikud seisukohad, mis ei arvesta reaalsusega ega ole seetõttu ka tõsiseltvõetavad.

“Ja meil oli ka täna temaga – nii nagu ka eelmine kord, kui ta Tallinnas viibis – pikem jutuajamine ja arutelu sellest, et tihtipeale need inimesed, kes esitavad rassistlikke, misogüünseid, teiste religioonide suhtes tõrjuvaid seisukohti, on teistpidi väga suured kristlased – see teeb paavstile muret ja see tegi talle ka täna muret.” rääkis president Kaljulaid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Just kristlastel on põhjust olla näiteks moslemite vastu tõrjuvad ja mitte teist põske ette keerata. Lähis-Ida sõdades, eriti Iraagis ja Süürias, on nende vastu suunatud hävitustöö omandanud genotsiidi mõõtmed, ja seda just usu pinnal. Kristlus on sealmail sisuliselt hävitamise serval.

Süüria ja Liibanoni evangeelsete ja protestantlike uskkondade ühisavalduses 2014. aasta septembris otsustati “välja kuulutada erakorraline seisukord, et säilitada seda, mis on alles kristlikust ja mõõdukast mittekristlikust kogukonnast idas, ning ennetada selle täielikku hävingut.”

Leedu nimetas esimese Euroopa Liidu riigina Lähis-Ida kristlaste tagakiusamist genotsiidiks ja kutsus juba 2015. aastal rahvusvahelist üldsust üles tegutsema. Leedu parlament võttis ülekaaluka enamusega vastu sellekohase resolutsiooni.

Võib ju rääkida ka 120 000 Rootsi põgenenud Süüria kristlase avaldusest selle kohta, kuidas need, kes neid kodumaal taga kiusasid, on migrantidena jõudnud nende uuele kodumaale. Või islamistide tapatööst Sri Lanka kirikutes. Või sellest, kuidas Euroopas võetakse maha kristlikke sümboleid ja jäetakse ära kristliku taustaga tähtpäevi, et mitte anda moslemitele põhjust tigetseda. Kõik see kokku on karjuv näide sellest, kuidas kristlus on ülemaailmselt alla surutav – seda ka ateistide poolt, nagu seda on ka president Kaljulaid.

Rooma paavsti ja Eesti presidendi mure kõlab küll õilsal toonil, kuid on seejuures üdini variserlik, sest on murelik ainult sõnades ega arvesta reaalsusega – kristlus on paljude sajandite järel taas tugeva löögi all ja usklikel pole mingit põhjust olla mittetõrjuv oma vaenajate suhtes. Ajada süü ebasõbralikkuses paljukannatanud kristlaste kaela on ebaõiglane.

Mis aga puutub rassistlikesse ja misogüünsetesse seisukohtadesse, siis teab Kaljulaid oma kodumaa taustal väga hästi, et need on ainult sildid, mida vasakliberaalid kleebivad külge oma poliitilistele oponentidele.

One commentOn Eesti presidendi ja Rooma paavsti ühiste seisukohtade kohta on Raamatute Raamatus hea mõiste – selleks on variserlikkus

  • Avatar

    Paavst ei esinda Kristlust, Katoliiklased järgivad paavsti (ja tavasid, mis on Sõna vastased) kelle amet jultunult väidab, et on maa pealne Jeesus Kristuse esindaja. Jah see sama amet mis lõi inkvisitsioonid millega rüüstati ja varastati kohutavas koguses inimelusid ja vara, millega peamiselt (aga mitte ainult) kiusati ja tapeti Kristlasi läbi mitme sajandi. Paavst on antikristuse amet, kes ei kuuletu Piibli kirjlale vaid kasutab Piiblit, et hoida ja aretada võimu maapeal oma mässuga Jumala tahte vastu. Katoliiklased on kaas mässajad oma teadmatuses püha kirjadest, tahtlik teadmatus ei vabanda kurjust.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused