Eesti rahvaarv suureneb, kuid sisserände kaudu

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Sisseränne Eestisse on hakanud toimima suuresti idasuunalt. Pilt on illustratiivne.

Eesti demograafiline olukord paranes mullu globalistlikust vaatevinklist võetuna, kuid rahvuse püsimise jäämise seisukohalt on asi halvem.

Statistikaameti täpsustatud andmete alusel oli 1. jaanuaril Eesti rahvaarv 1 328 976 ehk 4156 inimest rohkem kui aasta varem samal ajal – loomuliku iibe tõttu vähenes rahvaarv mullu 1302 inimese võrra, kuid positiivne rändesaldo suurendas seda 5458 inimese võrra.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Möödunud aastal sündis 14 099 last, mis on mõnesaja võrra vähem kui aasta varem. Statistikaameti juhtivanalüütik Alis Tammur ütles, et oleme jõudnud demograafilisse olukorda, kus sünnituseas naiste arv väheneb aasta-aastalt.

„Sündide arvu väike kahanemine ei mõjutanud siiski oluliselt summaarset sündimuskordajat: 2019. aastal oli see 1,66 ja aasta varem 1,67. Juba teist aastat järjest aga sünnib Eestis kolmandaid ja järgmisi lapsi varasemast rohkem,“ lausub Tammur.

Summaarne sündimuskordaja suurenes järsult 2018. aastal, kui riik hakkas rohkem toetama vähemalt kolme lapsega peresid.

Surmade arv on püsiv olnud üle kümnendi, mis vananeva rahvastikuga ühiskonnas tähendab oodatava eluea pikenemist. Viimased kaheksa aastat on sündide ja surmade vahe olnud 1300–1900. Stabiilse iibe põhjus on rahvastiku üldine areng: oodatav eluiga pikeneb ja laste arv ühe naise kohta kasvab.

Välisrände saldo oli mullu juba viiendat aastat positiivne. Eestisse asus elama 18 259 inimest ja lahkus 12 801 inimest. Sisseränne oli aasta varasemaga võrreldes rekordtasemel, kuid ka väljarändajaid oli paari tuhande võrra enam.

Paar aastat tagasi suurenes sisserändajate arv. Suur osa sisserändest on lühiajaline, seetõttu on nüüd hakanud suurenema ka väljaränne. Rändesaldo oli aasta varasemaga võrreldes 1500 inimese võrra väiksem.

Nii sisse- kui ka väljarändajate hulgas oli kõige rohkem Eesti kodanikke. Nende rändesaldo oli kolmandat aastat järjest positiivne. Kõige rohkem liiguti endiselt Eesti ja Soome vahel. Kolmandat aastat järjest tuli ka Soomest Eestisse rohkem inimesi kui siit põhjanaabrite juurde lahkus.

Kõige enam saabus aga Ukraina ja Venemaa kodanikke. Euroopa Liidu riikide kodanike rändesaldo oli samal ajal esimest korda üle aastate negatiivne.

Viimane lõik näitab protsesside ohtlikkust – Eesti saab juurde slaavlasi, mis tähendab idasurve tugevnemist. Põhirõhk tuleks ikkagi oma eesti inimeste kojutoomisele panna, võõrastel on oma kodumaa. (BNS-UU)

12 commentsOn Eesti rahvaarv suureneb, kuid sisserände kaudu

 • Avatar

  Lääne nn liberaalse, rahvusteta ja sugudeta biomassiühiskonna, sh ka eestlaste uueks Jumalaks (ainujumalaks), keda vastuvaidlematult teenitakse ning austatakse on saanud globaalse vabaturumajanduse kõike paika panev nähtamatu karvane käsi ja turustiihiad ning
  maksiim/deviis: turg paneb kõik paika.
  Vabaturumajanduse tulu- ja kuluefektiivsuse nõuete/reeglite järgi tuleb osta sealt, kus kaup on odav ja müüa sinna, kus see on kallim ning arvestada globaalse tööjaotuse printsiipidega. Kuna kapitalistlik-merkantiilne vabaturumajandus on muutnud ka inimesed/tööjõu vabaturukaubaks maailmaturgudel, siis globaalse tööjaotuse ja vabaturu fundamentaalsete seaduste ning reeglite järgi on õigustatud ka inimeste-tööjõu valmistoodanguna sisseost Euroopasse odavatelt Aafrika, Aasia ja Lõuna-Ameerika ülerahvastatud- populatsiooniplahvatuste piirkondade turgudelt, selmet toota neid kohapeal, kus tootmis- ja üleskasvatamise kulud on suured. Kasutagem maksimaalselt globaalse tööjaotuse ja vabaturumajanduse poolt pakutavaid hüvesid meie kõikide heaolu ja majandusarengu tagamiseks, mis õigustab ka kohaliku aborditeenuste mahu ning kättesaadavuse olulist suurendamist regioonis. Globaalse vabaturumajanduse ja tööjaotuse hūvede maksimaalne kasutamine võimaldavad regiooni naistel pühenduda 100% ulatuses üksnes enesearendamisele, karjääri-/ametiredelil edasiliikumisele ja elu nautimisele nn seksikate tõmmude meestega, kelle puuduse üle tänu globaalsele vabaturumajandusele ja -kaubandusele nad enam kurta ei saa.

 • Avatar

  Omad lapsed välja, multikuldid asemele – aborigeenide ja nende asualade ümber- ning ülerahvastamise, rahvusgenotsiidi uuele lainele! Sorosfashistide-rassistide tegutsemise eesmärk: põlisrahvasteta (ülerahvastatud-populatsiooniplahvatuste-väljakurnatud biotoopide ja/või vaesemate piirkondade rändrahvaste-kolonistidega assimileeritud põlisrahvastega), rahvusteta, ümber- ning ülerahvastatud asualadega, europiidideta, rahatotalitaristliku-plutokraatliku, ühtse ja eristamatu biomassirahvaga täidetud Euroopa, Läänemere regiooni ja sh estenfrei (eestlasteta, eestivaba) Eesti ülesehitamine võimalikult lühikese ajaga, juba 21.saj. lõpuks. Assimileerimissurma põhjustamine ühiskondade avamisega naha eemaldamise meetodi kasutamisega. Kättemaksuks ja karistuseks holokausti eest.

  • Avatar

   EU nn põhiseadusliku lepingu järgi on EU kõige tähtsamateks eesmärkideks ja seadustena täitmiseks kaupade, teenuste, tööjõu ja kapitali vaba liikumise tagamine EU ühiskatla piirides. Aborigeenide maad, metsad, põliskodud, ettevõtted ja aborigeenid ise on muudetud ostu-müügi ja vabaturu kaubaartikliteks kõlvatu (võõr)raha eest nii EU siseselt kui ka globaalturgudel.

 • Avatar

  Siiski, palun vabandust, UU, minu eelmine kommentaar on ka siiski olemas.

 • Avatar

  Lp.UU: kirjutasin u.tund tagasi siia umbes nii: EKRE-l on oma siseminister-mis takistab tal piiril kordmajja lüüa ja ebaseaduslikud sissetungijad minema peksta?
  Kuhu see arvamus kadus?

 • Avatar

  EKRE, siseminister on ju teie mees.Miks sisseränne suur on?Miks piirid ei pea?

 • Avatar

  Sünnitus-ealiste naiste arv väheneb-see on meie ühiskonnas pea-aegu tabu teema—kõik teavad kuid sellest rääkida-kirjutada on ebamugav…!

  • Avatar

   Uusküüditatuid on pärast kapitalismi restauratsiooni (1991) ja röövkapitalistlike suhete sisseseadmist koos kõik müügiks moraali kehtestamisega 1991-2020 ca 150.000 noort ja elujõulist inimest, sh ligi pooled nendest on fertiilses eas noored naised. 1941. ja 1949. aastate küüditamised olid rahvusliku ellujäämise seisukohalt mitu suurusjärku ohutumad kui postsovetliku, kapitalismi restauratsiooni, sorosfashistlik-rassistliku, rahatotalitaristliku-plutokraatliku ajastu küüditamised 1991-2020.

 • Avatar

  Kui sündivus on madal siis inimesed ei usalda tulevikku.
  Koroonaga kodus istumine võib anda väikese tõuke aga see pigem selline surnud kassi tõmblemine…

 • Avatar

  Kui piirid on lahti mis siis viga tulla? Või tulevad nad salaja?

 • Avatar

  On kuidas on, aga kodakondsusseadus peab pidama. Tehke nii nagu Emiraatides. Kui täidad seadusi tule, ole, tööta, aga siis teatud aja möödudes pead lahkuma ja tulevad uued. Piirangud kinnisvara/maa ostmisele… Ei ole nii, et terve suguvõsa koos babuška-deduškaga seavad end sisse.

 • Avatar

  See viimane lause on küll nüüd kaheti mõistetav. Kas idasurvele vastuseismiseks oleks vaja rohkem sisse tassida Aafrika ja Lähis-Ida murjaneid või mis? Coudenhove-Kalergi plaan või miskit?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused