Eesti rahvas ei soovi rändelepet ja selle vastasust veab EKRE

Eesti,
EKRE kongress
©UU
EKRE jääb oma veendumuste juurde ka valitsuses.

Eesti ühinemist ÜRO globaalse ränderaamistikuga toetab pisut üle veerandi ning vastu on üle poole Eesti kodanikest, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel läbi viidud küsitlusest.

Turu-uuringute AS-i läbiviidud uuringus vastas küsimusele “Kas Eesti peaks Teie arvates ühinema ÜRO globaalse ränderaamistikuga?” 26 protsenti inimestest “Jah” või “Pigem jah”, 56 protsenti ütles “Pigem ei” või “Ei” ning 18 protsenti ei osanud midagi vastata, vahendab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Erakondliku eelistuse järgi on selgelt leppe poolt vaid Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) toetajad, kellest 58 protsendi arvates võiks Eesti ränderaamistikuga ühineda. Reformierakonna toetajatest pooldab lepet 42 protsenti ning vastu on 41 protsenti.

Teiste valimiskünnist ületavate erakondade puhul on liitumise vastased ülekaalus. EKRE toetajatest pooldab liitumist 5 protsenti ning vastu on 89 protsenti. Keskerakonna toetajatest pooldab liitumist 27 protsenti ning vastu on 56 protsenti. Isamaa toetajatest pooldab liitumist 25 protsenti ning vastu on 62 protsenti. Eesti 200 toetajatest on liitumise poolt 37 protsenti ning vastu 40 protsenti.

Siit koorub selgelt välja arusaam, kes on eestluse vastu, sest mistahes migratsioon on ilmselgelt eesti rahva püsimajäämisele hukatuslik. Võib vist julgelt lisada, et president Kaljulaid kuulub leppe heakskiitjate leeri – Martin Helme ülevaade saates “Räägime asjast” oma kohtumisest presidendiga andis teada, et riigipea muretseb kõige muu ja kõige teiste, ainult mitte eesti rahva pärast.

Pühapäeval tegi rahvuskonservatiividele selge komplimendi ka ajakirjanik Anvar Samost. kes ütles ERR-is, et kõige lihtsam on prognoosida EKRE positsiooni, mis on ühemõtteliselt selge ehk ränderaamistikuga liitumise vastane. EKRE korraldab esmaspäeval hommikul Toompeal meeleavalduse ja Samost oletas, et sinna võib tulla päris palju rahvast, mis omakorda paneb asja emotsionaalsemasse konteksti.

“EKRE häälteasetuse suhtes olen täiesti veendunud, et nad käituvad taktikaliselt ja hääletavad kuidas iganes, et ränderaamistikuga ühinemist peatada,” sõnas Samost. Seega on Eestis ainult üks tõsine immigratsioonivastane erakond ja selleks on EKRE.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused