Eesti rahvusringhääling jätkab kallutatud uudiste edastamist

Eesti,
©Reuters/Scanpix
Muelleri komisjoni kaudu üritatakse juba kaks aastat Trumpi süüdi mõista, kuid kogu kära raporti ümber sumbub ikkagi. Seega on tegu libauudisega.

ERR näitab taas, kui tendentslikud ja kallutatud on tema uudiste käsitlused – kuulajale söödetakse ette pooltõdesid või suisa valesid.

Kolmapäevastes “Aktuaalse kaamera” uudistes kõlas tekst: “USA Kongressis algas eriprokurör Robert Muelleri kauaoodatud küsitlemine, mis peaks andma vastuse küsimusele, kas president Donald Trumpile oleks võimalik esitada krinaalsüüdistus seoses Venemaa väidetava sekkumisega USA presidendivalimistesse 2016. aastal. Oma aprillikuises raportis tõdes Mueller, et Trumpi kampaaniameeskond ning Venemaa tegid koostööd, kuid süüdistusi ta esitada ei soovitanud. Parlamendi õiguskomisjon soovib nüüd läbi vaadata tõendid, mida Mueller kogunud on. Venemaa asepeaminister Sergei Rjabkov teatas, et Moskva jälgib Muelleri ülestunnistust tähelepanelikult.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Selline kajastus jätab kuulajale ilmselge mulje, et see koostöö oli ja vihje Rjabkovile lisab sellele kaalu. Samas kirjutas ERR 24. märtsil just vastupidist: “Eriprokurör Robert Muelleri uurimine, mis puudutas Venemaa sekkumist 2016. aasta USA presidendivalimistesse, ei leidnud, et mõni USA ametiisik või Donald Trumpi valimiskampaania liige oleks teadlikult sooritanud kokkumängu Venemaaga, selgus justiitsministeeriumi poolt kongressile saadetud lühiülevaatest.”

Delfi lisas sel nädalal: “USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) endine direktor Mueller ja tema meeskond jõudsid järeldusele, et ei suuda presidendile kuriteosüüdistust esitada, aga ei suuda teda ka süüdistustest vabastada. Kahel kongressi kuulamisel keeldus Mueller korduvalt väljumast oma 448-leheküljelise raporti raamest, andes nappe vastuseid või viidates raporti tekstile.”

Viimatine ülekuulamine Kongressis ei tõestanud taas midagi ja tundub, et Trumpilt lihtsalt ei taheta kahtlust valimiste eel maha võtta, kuigi ka süüdistust ei esitata. Tegu on klassikalise nipiga, kus valijad tuleb kahtlema jätta, sest täielik süüdistusest vabastamine lisaks talle populaarsust ja võtaks selle ära süüdistajatelt.

Sama teeb ka ERR – pidevalt sisendatakse vaatajatele, et Trump on süüdi ja kohe-kohe selgub see karm tõde lõplikult. Ometigi hakkab Trumpi esimene ametiaeg juba lõppema ja keegi pole suutnud tõestada ainsatki tema vastu esitatud süüdistust – asja sisu ongi sellest, et USA president peaks kogu aeg süüdistuste ümberlükkamisega tegelema ja tal ei jääks aega oma valimislubadusi ellu viia.

Eesti Rahvusringhääling on varemgi saanud süüdistusi Trumpi-vaenulikkuses ja Demokraatliku Partei agenda edastamises – Mart Helme sõnul edastab selliseid kallutatud uudiseid ERR-i korrespondent USA-s Maria-Ann Rohemäe.

Maksumaksja rahaga ülalpeetav ERR ei tohi olla mingite kindlate jõudude teenistuses ei kodu- ega välismaal. Mis aga puutub Trumpi, siis uudise sisu peakski nii kõlama: “Süüdistused Trumpi vastu pole leidnud mingit kinnitust!” Praegu aga aitab ERR kahtlustused õhku jätta.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused