Eesti Reservohvitseride Kogu tähistab 20. aastapäeva

Eesti,
- Updated

Eesti Reservohvitseride Kogu (EROK) tähistab 22.juunil piduliku jumalateenistusega Tori Sõjameeste Mälestuskirikus ning sellele järgneva pärgade panekuga Vabadussõja mälestussamba jalamile Tori kalmistul oma 20. aastapäeva.

Pidulikul teenistusel annab reservohvitseride kogu esimees kapten Andre Lilleleht üle EROK-i teeneteristid neile, kelle panust on reservohvitserid pidanud oluliseks reservidel põhineva riigikaitsesüsteemile kaasa aitamisel, teatas EROK BNS-ile. Samuti tutvustatakse Toris EROK-i juubelimarki ning Eesti Posti poolt välja antud postkaarti, mille komplekti on võimalik ainult homme märgistada eritempliga.

Reservohvitseride kogu asutasid vabatahtlike reservohvitseride kursuse esimese ja teise lennu lõpetanud 28 reservohvitseri Meegomäel kaitseväe Võru lahingukoolis 22. juunil 1997. EROK-i asutamise eesmärkidena nimetati toona rahva kaitsetahte tugevdamist, riigikaitse küsimustes ühiskondliku üksmeele taotlemist, Eesti kaitsevõime suurendamist, kaitseväe prestiiži hoidmist ja tõstmist.

„Ühiskonnas tuntud asutajaliikmete eeskuju andis selge sõnumi – reservteenistus on Eesti riigikaitse mudelina ainuvõimalik ning oma riigi kaitsmine on iga kodaniku lugupidamist vääriv kohus,“ ütles EROK-i esimees kapten Andre Lilleleht, kelle sõnul oli toona EROK-i roll kaitsetahte kasvatamisel märgilise tähendusega.

„Kui 20 aastat tagasi näitasid arvamusliidrid EROK-iga liitudes toetust riigikaitsele, siis täna on meie eesmärgiks aidata kaasa reservohvitseride pädevuste tõstmisele ning valmisoleku suurendamisele osalemiseks riigikaitses. Ootame oma ridadesse nii ajateenistuse läbinud aspirante kui ka vabatahtlike reservohvitseride kursuste lõpetanuid, kes on valmis aktiivselt panustama kaitseväe ja Kaitseliidu õppustel ning väljaõppel,“ ütles Lilleleht. „Samas ootame ka riigikaitsestruktuuridelt valmisolekut reservohvitseride tsiviiloskuste kasutamiseks,“ lisas ta.

Praegu kuulub reservohvitseride kogusse 394 reservjuhti. Kogu erialapõhiselt tegutsevad sektsioonid ühendavad juriste, arste ja sõjaväelogistika reservohvitsere. Väeliikide põhised sektsioonid koondavad mereväes, õhuväes ja brigaadides oma ülesandeid täitvaid reservohvitsere. Reservohvitseride Kogu võistkonnad on korduvalt esinenud edukalt nii kodustel kui ka rahvusvahelistel militaarvõistlustel. Paljud EROK-i liikmed on aktiivselt tegevad Kaitseliidus ning laiapindses riigikaitses laiemalt.

Reservohvitseride kogu on rahvusvahelise NATO riikide reservohvitseride ühenduse CIOR liige.

BNS-UU

FOTO: UU- Reservohvitseride talveseminaril osalejad veebr.2017 Võrus küüditatute memoriaalile pärga asetamas, pärjaga kapten Lilleleht

Seotud lood: EROKi juht Andre Lilleleht: reservväelased peavad kohanema uue olukorraga 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused